انتشارات ماهانهبروشور منتشرشده در دیماه1390سالروزتولدعیسی مسیح                            ( کریسمس )  فرخنده باد


فرمان بزرگ                     «تمامی قدرت در آسمان و بر زمین به من سپرده شده است.۱۹پس بروید و همۀ قومها را شاگرد سازید و ایشان را به نام پدر، پسر و روح‌القدس تعمید دهید۲۰و به آنان تعلیم دهید که هرآنچه به شما فرمان داده‌ام، به‌جا آورند. اینک من هر روزه تا پایان این عصر با شما هستم!»


    متی  ( باب28 آیه18و19) 


میلاد عیسی مسیح


۱۸تولد عیسی مسیح این چنین روی داد: مریم، مادر عیسی، نامزد یوسف بود. امّا پیش از آنکه به هم بپیوندند، معلوم شد که مریم از روح‌القدس آبستن است.


۱۹از آنجا که شوهرش یوسف مردی پارسا بود و نمی‌خواست مریم رسوا شود، چنین اندیشید که بی‌هیاهو از او جدا شود.


۲۰امّا همان زمان که این تصمیم را گرفت، فرشتۀ خداوند در خواب بر او ظاهر شد و گفت: «ای یوسف، پسر داوود، از گرفتن زن خود مریم مترس، زیرا آنچه در بطن وی جای گرفته، از روح‌القدس است.


۲۱او پسری به دنیا خواهد آورد که تو باید او را عیسی بنامی، زیرا او قوم خود را از  


گناهانشا نجات خواهد بخشید.»


۲۲اینهمه رخ داد تاآنچه خداوند به زبان نبی گفته بود، به حقیقت پیوندد که:


۲۳«باکره‌ای آبستن شده، پسری به دنیا خواهد آوردو او را عِمانوئیل خواهند نامید،»که به‌معنی «خدا با ما» است.


۲۴چون یوسف از خواب بیدار شد، آنچه فرشتۀ خداوند به او فرمان داده بود، انجام داد و زن خود را گرفت.


۲۵امّا با او همبستر نشد تا او پسر خود را به دنیا آورد؛ و یوسف او را عیسی نامید.
  متی ( باب 1 آیه 18تا25(در کنار مسیح    


دی ماه


1390


خبر فوری هجوم به کلیسای جماعت ربانی اهواز و بازدبه گزارش شبکه خبر مسیحیان فارسی زبان از اهواز مرکز استان نفت خیز خوزستان ، روز جمعه دوم دی ماه برابر 23 دسامبر ، ساعت 11 صبح ، وقتی که جلسه سرویس هفتگی کلیسای جماعت ربانی اهواز در جریان بود ، ماموران اداره اطلاعات آن شهر با چند دستگاه اتومبیل به آن کلیسا هجوم بردند.


این ماموران که با لباس شخصی بودند همه حاضران در جلسه حتی بچه های کوچک که در کلاس مخصوص کانون شادی کلیسا بودند بازداشت نمودند. آنها ابتدا تلفنهای موبایل همه افراد حاضر در کلیسا را گرفتند و بعد تمام اتاقها را مورد بازرسی قرار دادند.


ماموران از این محل چند دستگاه کامپیوتر ، کلیه دستگاههای صوتی و تصویری متعلق به کلیسا و صدها جلد کتاب مسیحی را خارج نمودند . حاضران در جلسه کلیسا را نیز با دو دستگاه مینی بوس از جلسه پرستشی هفتگی به مقصد نامشخصی بیرون بردند.


عده ای از ماموران لباس شخصی مجهز به اسلحه و بی سیم پس از خارج کردن ایمانداران در محل ساختمان کلیسا واقع در خیابان سوم کیانپارس باقی ماندند و تا ساعتها به بازرسی دقیق محل مشغول بودند.


مطابق گزارشات دریافتی همه ایمانداران بازداشت شده چند ساعت بعد آزاد شدند ولی "کشیش فرهاد سبک روح" شبان این کلیسا و همسرش خانم شهناز به همراه دو تن از خادمان کلیسا به نامهای دیوید و ناصر همچنان در بازداشت به سر می برند.


ماموران موبایلهای افراد آزاد شده را نیز پس نداده اند و از آنها خواسته اند که بعدا در زمانی که به اطلاعشان رسانده خواهد شد می توانند برای پس گرفتن موبایلهای خود مراجعه کنند.
از محل نگهداری کشیش فرهاد و همسرش به همراه 2 خادم کلیسا و علت دستگیری آنها هنوز خبری در دست نیست.


از حدود یک ماه قبل فشارها از طریق احضار و بازجوئی و تعقیب مسیحیان به خصوص در شهرستانهای کشور بالا گرفته بود. انتظار این وجود داشت که امسال نیز مانند سال گذشته باردیگر نیروهای اطلاعاتی و امنیتی در آستانه کریسمس دست به اقداماتی علیه ایمانداران مسیحی بزنند. سال گذشته در همین ایام هجوم همه جانبه ای به فعالان مسیحی در تهران ، اهواز ، اصفهان ، مشهد و چند شهر دیگر کشور شد.


هنوز حداقل دوتن از بازداشتیهای شناخته شده دی ماه سال گذشته به اسامی نورالله قبیتی زاده و فرشید فتحی به ترتیب در زندانهای کارون اهواز و اوین تهران در بازداشت به سر می برند.


شبکه خبر مسیحیان فارسی زبان به محض دریافت اخبار تکمیلی درباره این حادثه ، هموطنان را در جریان جزئیات بیشتر واقعه قرار خواهد داد.


   برگرفته از سایت خبری


       در کنارمسیح
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


 بروشور منتشر شده در بهمن ماه 1390در کنار مسیح(ماهنامه)


عیسی به شاگردانش گفت:    
« به سبب بی ایمانی شما زیرا هر آیینه به شما می گویم، اگر ایمان به قدر دانه خردلی می داشتید بدین کوه می گفتید از اینجا بدانجا منتقل شو البته منتقل می شد و هیچ امری بر شما محال نمی بود لیکن این جنس جز به دعا و روزه بیرون نمی رود.»


متی(باب17 /آیه 20 تا 21)


پارلمان آلمان خواستار آزادی کشیش در بند ایرانی شد
بهمن ماه 1390
شهرزادنیوز:
 اعضای کمیسیون دادخواست پارلمان آلمان، به اتفاق آرا، خواستار آزادی
یوسف نادرخانی، کشیش 35 ساله محکوم به اعدام در ایران، شدند. به گزارش سرویس خبری کاتولیکی آلمان، این کمیسیون روز چهارشنبه 18 ژانویه دادخواستی (پتیشن) ای در این رابطه به وزارت خارجه آلمان نوشت و دلیل آن را "تأیید نگرانی فرستنده دادخواست به این کمیسیون" اعلام کرد.
یوسف نادرخانی گرداننده یک جامعه 400 نفره از مسیحیان در ایران بود که در تاریخ 22 سپتامبر 2010 به اتهام "ارتداد" و "تبلیغ آموزه های غیراسلامی" محکوم به اعدام با چوبه دار شد. این حکم در ژوئیه سال 2011 مورد تأیید دیوان عالی قرارگرفت.
به باور سازمان های حقوق بشر، فشارهای بین المللی باعث شده است که قوه قضائیه ایران تلاش کند تا نادرخانی مسیحیت را رد کند،اما وی تاکنون در مقابل فشارهای وارده مقاومت کرده است
انتقال زندانیان مسیحی  کلیسای اهواز به زندان سپیدار اهواز جهت         بازجویی بیشتر
به نقل از مجموعه فعالان حقوق بشر ایران ، کلیسای جماعت ربانی اهواز از کلیساهای رسمی و شناسنامه دار کشور محسوب می شود كه از ابتدای انقلاب اسلامی ایران به صورت نیمه علنی با وجود مصادره ساختمان کلیسا در اوایل انقلاب مشغول فعالیت بوده است و برخورد امنیتی با شهروندان مسیحی این کلیسا در آستانه کریسمس توجیه قانونی ندارد.
طبق اطلاع گزارشگران محبت نیوز ، بازداشت شدگان تاکنون از حق دسترسی به
وکیل و ملاقات آزادانه با خانواده های خود محروم بوده و از حق تماس محدود و با کنترل بازجویان برخوردار بوده اند. علیرغم اینكه همسر فرهاد سبكرو طی درخواست های مكرر از مسئولین و مقامات درخواست ملاقات با همسرش را داشته است اما متاسفانه مسئولان امنیتی به درخواست ایشان تاكنون ترتیب اثری نداده اند.
لازم به یاد آور ی است خانم " شهناز جیزان " همسر كشیش فرهاد سبكروح ایشان خود نیز از بازداشت شدگان روز جشن كریسمس كلیسای جماعت ربانی اهواز بودند كه پس از ۱۰ روز بازداشت، با سپردن سند منزل بعنوان وثیقه از بازداشتگاه اداره اطلاعات اهواز بطور موقت آزاد شدند.
گفته می شود این افراد که به همراه کلیه اعضای کلیسا در روز جشن کریسمس بازداشت شدند تحت فشار بازجویی برای اخذ تعهد کتبی قرار گرفته اند
سایر اعضای کلیسا نیز که ساعتی پس از بازداشت و بازجویی آزاد شدند تا اطلاع ثانوی حق خروج از شهر اهواز را ندارند و برای اطلاع رسانی از بازداشت خشونت آمیز خود و فرزندانشان مورد تهدید قرار گرفته اند.
بر طبق گزارش دریافتی گفته می شود در حال حاضر بازداشت شدگان مسیحی، فرهاد سبكروح، داوود علیجانی و ناصر ضامن دزفولی كه تا این لحظه گزارشی از وضعیت سلامت آنان در دست نیست برای بازجویی های بیشتر به زندان سپیدار اهواز انتقال یافته اند. اما این موضوع هنوز از سوی مقامات رسمی تائید نشده است.
بر گرفته از سایت خبری در کنار مسیح

تاریخ : 05.02.2012
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

بروشور منتشر شده در اسفند ماه 1390


در کنار مسیح(ماهنامه)1خوشا بحال کسی که به مشورت شریران نرود و به راه گناهکاران نایستد، و در مجلس استهزا کنندگان نشیند، 2بلکه رغبت او در شریعت خداوند است و روز و شب در شریعت او تفکر می کند. 3پس مثل درختی نشانده نزد نهرهای آب خواهد بود که میوه خود را در موسمش میدهد و برگش پژمرده نمیگردد و هر آنچه میکند نیک انجام خواهد بود.   4شریران چنین نیستند بلکه مثل کاهند که باد آنرا پراکنده می کند. 5لهذا  شریران در داوری نخواهند ایستاد و نه گناهکاران  در جماعت عادلان. 6زیرا خداوند طریق عادلان را می داند، ولی طریق گناهکاران هلاک خواهدشد.
                                                                                                                     مزامیز باب1  آیه 1-6


آزادی موقت ماسیس موسسیان با وثیقه سنگین ملکی تا زمان دادگاه

یکشنبه 30بهمن 1390
آزادی این ایماندار مسیحی با سپردن وثیقه بسیار سنگین ملکی ، به طور موقت تا رسیدن زمان برگزاری دادگاه او انجام شده است. مطابق گزارشات برای آزادی وی خانواده او مجبور به گرو گذاشتن دو سند خانه در دادگاه شده اند.به گزارش شبکه خبر مسیحیان فارسی زبان به نقل از منابع مسیحی پایتخت،آقای ماسیس موسسیان ایماندار ارمنی تبار که از مشایخ و اعضای قدیمی و سرشناس کلیسای جماعت ربانی نارمک است پس از هشت روز بازداشت ، صبح روزپنجشنبه 27 بهمن ماه( 16 فوریه 2012) از زندان رجائی شهر کرج بطور موقت آزاد شد. ماسیس در روز چهارشنبه19 بهمن( 8 فوریه) در محل کارش توسط نیروهای اطلاعاتی دستگیر شده بود.بعد از خبر رسانی توسط اف سی ان ان درباره این مسیحی بازداشتی و انعکاس وسیع آن و تلاش نافرجام خانواده او برای ملاقات عزیز در بند خود در زندان کرج ، نامبرده اجازه یافت با همسر خود صحبت کند و به او بگوید که به زودی آزاد خواهد شد. او در این مکالمه با همسر خود به زبان فارسی صحبت کرد و معلوم بود که از طرف ماموران به شدت تحت کنترل است.آزادی ماسیس با سپردن وثیقه بسیار سنگین ملکی ، به طور موقت تا رسیدن زمان برگزاری دادگاه او انجام شده است. منابع خبری می گویند برای آزادی ماسیس خانواده او مجبور به گرو گذاشتن دو سند خانه در دادگاه شده اند. زمان برگزاری دادگاه نامشخص است و هنوز وکیلی برای این پرونده انتخاب نشده است.دادگاه اسلامی اتهام " تبلیغ دین مسیحی " را بر علیه او عنوان نموده است. نزدیکان ماسیس او را که یک مسیحی زاده است به عنوان شخصی بسیار آرام اما با غیرت برای کار خداوند می شناسند. او قلب بسیار بزرگی برای خدمت به بیماران و دردمندان جامعه چه مسیحی و چه غیر مسیحی دارد. بارها حضور او بر بالین بیماران و مردم محتاج کمک با هر عقیده و مذهبی دیده شده است. شاید ماموران امنیتی از این مسئله که او یک مسیحی است و به کمک دردمندان می شتابد دل خوشی نداشتند. ماموران به او گفته اند که در رابطه با تبلیغ مسیحیت از او شکایت شده است ؟ ولی نگفتند چه کس یا کسانی از او شکایت کرده اند.ماسیس در طی مدت بازداشت چند بار با چشمان بسته مورد بازجوئی قرار گرفته است. پسران او نیز احضار و بازجوئی شده بودند.شرکت محل کار ماسیس که یک شرکت خصوصی بود او را کار اخراج کرده است. او اکنون از نظر جسمی در سلامت کامل بوده ، نزد خانواده اش به سر می برد و منتظر برگزاری دادگاهش می باشد. زمان رسیدگی به پرونده او ممکن است ماهها و حتی سالها طول بکشد.یادآور می شود که از آذر ماه سالجاری همانند سال گذشته با نزدیک شدن به ایام کریسمس فشار برجامعه مسیحی ایران شدت گرفت. در حالیکه هنوز 2 نفر از بازداشت شدگان سال گذشته به اسامی نورالله قبیتی زاده و فرشید فتحی در اهواز و تهران زندانی هستند ، احضار و بازجوئی مسیحیان فعال در کلیساهای خانگی در چند شهرستان کشور آغاز شد.نتیجه این احضارها و بازجوئی ها حداقل در مشهد منجر به زندانی کردن مجدد یکی از دستگیر شدگان سال گذشته آن شهر به نام "احسان بهروز" شد. او اوایل امسال با وثیقه هشتاد میلیون تومانی به طور موقت آزاد شده بود.در دوم دی ماه حمله افراد نقاب پوش به کلیسای جماعت ربانی اهواز انجام شد.پس از این حمله 4 نفر در بازداشت ماندند. یکی از آنها پس از چند روز آزاد شدو در حال حاضر پس از گذشت نزدیک دو ماه همچنان سه نفر به اسامی کشیش فرهاد سبک روح ، داود علیجانی و ناصر ضامن دزفولی در بازداشت به سر می برند.حمله روز چهارشنبه 19 بهمن به یک کلیسای خانگی در شیراز و خانه یکی ازنوکیشان مسیحی آن شهر نیز مجموعا 8 نفر را به جمع بازداشت شدگان مسیحی دوماه گذشته در سراسر کشور افزوده است. این حملات و بازداشتهای پی در پی و برنامه ریزی شده باعث نگرانی میباشد و اسباب آزار شدید مسیحیان ایران را فراهم مینماید.

بر گرفته از سایت خبری در کنار مسیحتاریخ : 05.03.2012

 ----------------------------------------------------------------------------------------------
               بروشور منشترشده در فروردین ماه 1391


۱ برای‌ خداوند سرود تازه‌ بسرایید زیرا كارهای‌ عجیب‌ كرده‌ است‌. دست‌ راست‌ و بازوی‌ قدّوس‌ او، او را مظّفر ساخته‌


است‌. ۲ خداوند نجات‌ خود را اعلام‌ نموده‌، و عدالتش‌ را به‌ نظر امّت‌ها مكشوف‌ كرده‌ است‌. ۳ رحمت‌ و امانت‌ خود را با خاندان‌ اسرائیل‌ به‌ یاد آورد. همه‌ اقصای‌ زمین‌ نجات‌ خدای‌ ما را دیده‌اند. ۴ ای‌ تمامی‌ زمین‌، خداوند را آواز شادمانی‌ دهید. بانگ‌ زنید و ترنّم‌ نمایید و بسرایید. ۵ خداوند را با بربط‌ بسرایید! با بربط‌ و با آواز نغمات‌! ۶ با كَرِنّاها و آواز سرنا! به‌ حضور یهوه‌پادشاه‌ آواز شادمانی‌ دهید! ۷ دریا و پری‌ آن‌ بخروشد! ربع‌ مسكون‌ و ساكنان‌ آن‌! ۸ نهرها دستك‌ بزنند! و كوهها با هم‌ ترنّم‌ نمایند. ۹ به‌ حضور خداوند زیرا به‌ داوری‌ جهان‌ می‌آید. ربع‌ مسكون‌ را به‌ انصاف‌ داوری‌ خواهد كرد و قومها را به‌ راستی‌.               مزمور باب ۹۸­(۱ الی۹)

نگرانی از وضعیت عنایت جعفری از بازداشت شدگان کلیسای اصفهان

اسفند 1390      به نقل از گزارشگران آژانس حیان ایران « محبت نیوز»، "عنایت جعفری"، یكی دیگر از نوكیشان مسیحی است كه در پی بازداشت گسترده مسیحیان فارسی زبان در اصفهان، توسط ماموران امنیتی در منزلش بازداشت شد.این نخستین بار است كه نام وی در لیست بازداشت شدگان مسیحی در حوادث اخیر اصفهان پس از گذشت دو هفته اكنون منتشر می گردد.بر اساس این گزارش، تعدادی از ماموران امنیتی اطلاعات اصفهان در ساعت ۷ صبح روز چهارشنبه تاریخ سوم اسفند ماه ۱۳۹۰ ( ۲۲ ماه فوریه ۲۰۱۲ ) با این عنوان كه از مامورین اداره برق استان می باشند، بطور ناگهانی وارد خانه شده و ضمن بازداشت آقای «عنایت جعفری» ، محل سكونت ایشان را نیز به دقت مورد تفتیش و بازرسی قرار دادند. ماموران همچنین بسیاری از وسایل شخصی ایشان را بهمراه لپ تاپ ، كارتهای تلفن ، كتاب و حتی سی دی های كارتون كودك وی را نیز ضبط و با خود بردند.همسر و كودك ۳ ساله آقای «عنایت جعفری» از این نوع برخورد و ورود ناگهانی ماموران به منزل به شدت در وحشت و هراس بودند، ماموران لباس شخصی همسر وی را نیز تهدید كردند كه در صورت عدم همكاری با با آنان ایشان نیز بازداشت خواهند شد. همچنین ماموران امنیتی به خانواده وی وعده دادند كه در صورت عدم اطلاع رسانی و انتشار خبر بازداشت در رسانه ها " عنایت " ظرف مدت كوتاهی آزاد خواهد شد ، اما علیرغم دو هفته از بازداشت ایشان و وعده های ماموران تاكنون نه تنها از وضعیت ایشان بلكه از اتهاماتی كه منجر به بازداشت وی شده است نیز اطلاع دقیقی در دست نیست و مسئولان در این خصوص حتی حاظر به پاسخگویی نیستند. این امر نگرانی ها را در مورد وضعیت ایشان افزایش داده است.

گزارشات منتشره تاكنون حاكی است كه ماموران امنیتی پس از بازداشت افراد، ضمن تهدید خانواده زندانیان مسیحی از آنان خواسته می شود كه از انتشار هر گونه خبر در رسانه ها خودداری كنند و یا مسئولان امنیتی با دادن وعده های توخالی مبنی بر اینكه این افراد ظرف مدت كوتاهی آزاد خواهند شد، متاسفانه شاهد آن هستیم كه نوكیشان مسیحی پس از بازداشت طی هفته ها و حتی ماهها از آنان هیچ خبری در دسترس نمی باشد .همچنین پس از بازداشت «عنایت » همسر ایشان توانست فردای آن روز فقط یكبار به مدت كوتاه با ایشان ملاقاتی داشته باشد و از آن زمان تاكنون با گذشت دو هفته در حال حاضر از وضعیت سلامت و محل نگهداری ایشان اطلاع دقیقی در دست نیست اما خبرهای تائید نشده حاكی از آن است كه وی در زندان دستگرد اصفهان بند طا – الف (مربوط به زندانیان عقیدتی و امنیتی) نگهداری می شود.گفته می شود پس از دستگیری «عنایت» كودك ۳ ساله ایشان كه بسیار به پدر وابسته است،هم اكنون دلتنگ پدر می باشد. وی روزهای سخت دوری را می گذراند و بهانه جویی ها و بغض فروخورده این كودك را در جای خالی پدرش كاملن می توان از چشمانش احساس كرد.لازم به یادآوریست پیش از این نیز ماموران اطلاعات در اقدامی از پیش تعیین شده و با هماهنگی دیگر نیروهای امنیتی بطور گسترده در تاریخ مذكور جمعی از نوكیشان مسیحی و برخی اعضا كلیسای پولس وابسته به كلیسای اسقفی واقع در محله سنگتراش ها در اصفهان را در منازل و یا محیط كارشان بازداشت نمودند . نحوه بازداشت این افراد و همینطور زمان آن نشان می دهد که این مرحله از دستگیری ها با برنامه ریزی گسترده و در پی سلسله شناسایی های قبلی صورت گرفته است.

هم اكنون تعداد افراد بازداشت شده مسیحی در اصفهان كه خبر ایشان تائید و بطور رسمی منتشر شده ۷ تن گزارش شده كه به ترتیب آقایان «كشیش حكمت سلیمی» ، « مجید عنایت» ، «شهرام قائدی»، « عنایت جعفری» و خانم ها «شهناز ظریفی» ، «مریم دل آرام» و بانوی ۷۸ ساله مسیحی « گیتی حكیم پور» می باشد كه ایشان بدلیل كهولت سن و همچنین بدلیل جراحی كه به تازگی بر روی زانو پا انجام داده اند و چون نیاز به مراقبت های ویژه داشته اند پس از ۳ روز بازداشت بطور مشروط با سپردن وثیقه - سند خانه – آزاد شدند.نوكیشان مسیحی در ایران طی ماههای گذشته با شدیدترین برخوردهای امنیتی و سازمان یافته مواجه شدند كه اكنون منجر به احضار و بازداشت بسیاری از آنان در شهرهای اهواز ، كرمانشاه، شیراز و اصفهان شده است كه تاكنون بسیاری از آنان همچنان بلاتكلیف در بازداشتگاهها بسر می برند.بر گرفته از سایت خبری در کنار مسیحتاریخ : 05.04.2012
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                    بروشور منتشرشده در اردیبهشت 139116زیرا خداوند آنقدر جهان را محبت نمود که پسر یگانه خود را فرستاد  تا هر که به او ایمان آورد هلاک نگردد بلکه حیات جاودان یابد                                 


یوحنا (باب3/آیه16)


نوکیش مسیحی فرشید فتحی به 6 سال حبس محکوم شد


         اردیبهشت  1391


به گزارش آژانس خبری مسیحیان ایران « محبت نیوز» برطبق خبر دریافتی، " فرشید فتحی" از نوكیشان مسیحی توسط دادگاه انقلاب تهران به شش سال حبس محكوم شد.
"فرشید فتحی" كه تاكنون دادگاهی وی چندین بار به دلایل و بهانه های مختلف از سوی مسئولان قضایی به تعویق افتاده است سرانجام پس از گذشت بیش از یكسال بلاتكلیفی و پس از انجام امور بازپرسی و تشكیل پرونده در محل دادسرای مستقر در زندان اوین، دادگاه ایشان در دی ماه سال ۱۳۹۰ ( ژانویه ۲۰۱۲) برگزار گردید .
در حالی كه گزارشی از جزئیات برگزاری این دادگاه منتشر نشده اما به نقل از یك منبع آگاه، و بر اساس حكم صادره گفته می شود دادگاه اتهام وی را اقدام علیه امنیت نظام، ارتباط با سازمان های خارجی و تبلیغ مذهبی عنوان نموده است.این مطلع همچنین به محبت نیوز گفته است، كه پرونده "فرشید فتحی" باحكم شش سال حبس با اعتراض وكیل ایشان به دادگاه تجدید نظر ارسال خواهد شد و این حكم در مرحله رسیدگی مجدد به یقین تغییر خواهد كرد.این حکم در حالی برای این هموطن مسیحی صادر می‌شود که وی ۱۵ ماه بازداشت غیر قانونی، و به صورت بلاتکلیف در زندان بسر برده است.صدور چنین حكم ناعادلانه ایی از سوی دستگاه قضایی جمهوری اسلامی برای این نوكیش مسیحی كه فقط به صرف انجام مراسم دینی و اعتقادات و باورهای مسیحی وی صادر شده است، بر اساس قوانین بین المللی و کنوانسیون های حقوق بشر و تبعیض علیه اقلیت های قومی و مذهبی که جمهوری اسلامی هم خود از امضا کنندگان آن می باشد عملی غیر قانونی است.فرشید فتحی هم اكنون در بند ۳۵۰ زندان اوین بسر می برد.

- برخورد با نوكیشان مسیحی


زندانی مسیحی "فرشید فتحی" كه ماه‌های متمادی را در سلول انفرادی گذرانده است تاكنون اجازه مرخصی به وی داده نشده است، پیش از این بازجویان پرونده و ماموران امنیتی زندان برای اعمال فشار روحی بیشتر، در آخرین روزهای نزدیك به ایام عید نوروز سال گذشته (۱۳۹۰) با آزادی موقت وی موافقت كرده اما در زمان خروج از بند ۲۰۹ زندان اوین ضمن ممانعت، ایشان را مجددن به سلول انفرادی منتقل کردند."فرشید فتحی" متولد ۱۳۵۸ متاهل و دارای دو فرزند است. نامبرده در یورش گسترده و سازمان یافته به مسیحیان ایران در آستانه سال نو میلادی ( ۲۶ دسامبر ۲۰۱۰) ۵ دی ماه ۱۳۸۹ توسط نیروهای اطلاعات و امنیتی در تهران بازداشت شد.در آن تاریخ ماموران امنیتی در اقدامی هماهنگ و از پیش تعیین شده بیش از ۶۰ تن از شهروندان مسیحی و اعضا کلیساهای خانگی در تهران و برخی شهرستانها را بازداشت نمودند . ماموران پس از بازداشت این افراد اتهام آنان را به خانواده هایشان ، تغییر دین (ارتداد) ، ترویج مسیحیت و ارتباط با سازمانهای مسیحی اعلام نمودند.روز بعد این رویداد بسیاری از رسانه های حكومتی با عنوان اینكه سران تبشیری مسیحیت در تهران دستگیری شدند بطور گسترده اقدام به انتشار این خبر نمودند. مرتضی تمدن استاندار تهران این مسیحیان را به عنوان مبلغان "تندرویی" توصیف می کند که «خود را مانند افراد فاسد و منحرف وارد بدنه اسلام می کنند.» به گزارش خبرگزاری رسمی ایران ایرنا، وی از احتمال ارتباط این مسیحیان با انگلستان سخن گفته است، اتهامی که عمومن از سوی ایران به گروه های مخالف سیاسی وارد می شود تا آنها را تحت پشتیبانی غرب توصیف کند. استاندار تهران همچنین افزود: اين جريان مي‌خواست مسيحيت ی همانند طالبان و وهابيت در اسلام طراحي كند كه جای پای آنها پيدا شد و برخی از سران آنها در تهران به دام افتادند و ضربات اوليه به آنها وارد شد ! و ی متذکر شد که فشار و دستگیری را بر آنها افزایش خواهد داد.درست از همان زمان و با اظهارات سید علی خامنه ایی در قم مبنی بر برخورد با كلیساهای خانگی موج تازه‌ای از پیگرد و بازداشت هموطنان نوكیش مسیحی در ایران آغاز شد .این فشارها از دی ماه سال گذشته و با آغاز سال نو میلادی 2011 بیشتر و همچنان نیز ادامه دارد .بر اساس گزارش سالانه مربوط به بازداشت نوكیشان مسیحی در سال ۱۳۹۰ كه از سوی محبت نیوز منتشر گردید ، در این مدت جمع بسیاری از مسیحیان ایرانی در شهرهای مختلف كشور احضار و برخی از آنان نیز بازداشت شده اند . این افراد اغلب نوکیشان مسیحی ایران، یعنی کسانی که پیش از گرویدن به مسیحیت، مسلمان بوده‌اند مورد پیگرد قانونی قرار گرفته‌اند و یا مسیحیانی هستند که به گفته مسئولان نظام فعالیت های تبشیری داشته‌اند !

تاریخ : 05.05.2012
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


 بروشور منتشر شده در خردادماه 1391در کنار مسیح(ماهنامه)


مسئولان نظام در پی انحصارگرايی در حوزه دينی هستند
خرداد ماه 1391
شهید كشیش دیباج : مسيحیت به توپی می ماند كه هر چه محکمتر آن را به زمين بکوبی بيشتر به هوا پرتاب می شود. در اين سال ها هر چقدر فشار بر کليسا بيشتر شود رشد و گسترش آنهم بيشتر خواهد شد.

« محبت نیوز» - پس از انتشار خبر بازداشت "مهرداد سجادی" و همسرش "فروغ دشتیانی" از مشایخ و معلمین كلیسای انجیلی عمانوئیل در تهران از سوی سایت محبت نیوز و انعكاس این خبر در رسانه های فارسی زبان؛ رادیو فردا گفتگویی را با «منصور برجی» از رهبران کلیسای ایرانیان در لندن، در ارتباط با بازداشت این زوج نوكیش مسیحی و جو خفقانی که حكومت مذهبی در تلاش است تا بر کليساها حاکم کند، انجام داده كه در ادامه می خوانید:

رادیو فردا : سایت «محبت نیوز» که در مورد وضعیت مسیحیان ایران گزارش می دهد، نوشت: «پس از بازداشت اين افراد تاکنون از وضعيت سلامت و محل دقيق نگهداری اين زوج نوکيش مسيحی که از معلمان کلیسای انجیلی عمانوئیل در تهران بودند، اطلاع دقيقی در دست نيست.» طبق اخبار منتشر شده، اين زوج مسيحی، روز پنجشنبه چهارم خردادماه يا ۲۴ مه، بازداشت شدند. خبر مربوط به این بازداشت حدود ده روز بعد منتشر شد. چرا اين خبر زودتر از اين منتشر نشد؟

مهرداد سجادی و فروغ آشتیانی

برجی : يکی از دلايل عدم انتشار اين خبر اين بود که در کليسا اين باور وجود دارد که شايد اين عزيزان به طور موقت بازداشت شده باشند و بعد از مدت کوتاهی آزاد بشوند و شايد رسانه ای کردن خبر بازداشت آنها به تداوم بازداشتشان بيانجامد.
اين اخبار تا مدتی محفوظ می ماند. اما بيشتر از گذشته شاهد اين هستيم که اين پنهان کاری ها نتايج مثبتی را در بر نداشته و مسئولان امنيتی همچنان به کار خودشان ادامه می دهند و اغلب اين بازداشت ها طولانی مدت می شود.

تنها دليل احتمالی بازداشت می تواند اين باشد که اين دو شخص نوکيش مسيحی بوده اند؟

از اين گذشته در خدمات کليسايی مشارکت داشتند و از مسئولان و رهبران اين کليسا بودند.

می توانيد سوابق بيشتری از اين دو نفر برايمان بگوييد؟ اينکه کی تغيير رويه دادند و به کيش مسيحيت گرويدند؟ يا از چه زمانی کمک به کليسا را آغاز کردند که دليل احتمالی دستگيريشان بشود؟

اگر اجازه بدهيد از اين موضوع بگذريم. من بيشتر تمايل دارم به اينکه اين دستگيری ها در يک تصوير بزرگتری از اين جو خفقانی که سعی کرده اند بر کليساها حاکم کنند، مخصوصن بر کليساهای تهران، بپردازم.

اين دستگيری ها پيش از اين هم اتفاق افتاده است و در شهر تهران شاهد دستگيری افراد مسيحی در کليساها بوده ايم. حتی برخی از آنها رسانه ای نشده بود ولی ما از آن خبر داشتيم.مدتی بود که از مسيحيان خواسته شده بود که جلسات عبادی خود را محدود کنند. حتی از آنها خواسته شده بود که جلسات و مراسم روز جمعه خودشان را تعطيل کنند چرا که روز جمعه روز تعطيلی مردم است و بسياری از مردم با وقت آزادی که داشتند می توانستند در اين مراسم شرکت کنند.اما اين مسئله باعث نشد از تعداد افراد جلسات کليسا کاسته شود بلکه همان تعدادی که جمعه ها به کليسا می آمدند به روز يکشنبه منتقل شدند و روز يکشنبه رونق پيدا کرد.بعد از آن فشار آوردند که بايد اسامی افراد شرکت کننده و اعضا را به دستگاه های امنيتی ابلاغ کنند و البته به اين هم راضی نشدند و از همه شماره کارت ملی را درخواست کردند.همه اينها باعث شد که کليسا خودش را در محاصره يک فضای پليسی و امنيتی بببيند. اين فشارها روز به روز افزايش يافته است، می دانم همان روز هم عده ديگری از دوستان که از شهرستان به تهران آمده بودند دستگير شده و مدتی بعد آزاد شدند.همه اينها به خاطر فشارهايی است که نه تنها کليساهای خانگی و محلی بلکه کليساههای رسمی، بخصوص کليساه هايی که مراسم عبادی خود را به زبان فارسی برگزار می کنند در معرض اين محدوديت ها قرار می گيرند.اين مسئله نشانه تهديدی است که حاکميت از گسترش اقبال عمومی نسبت به مسيحيت و ايمان مسيحی در جامعه احساس می کند.شما می گوييد اين زوجی که دستگير شده اند به زبان فارسی در کليسا موعظه کرده و تعليم می داده اند. خطر اين قبيل افراد برای جامعه چيست که منجر به دستگيری آنها می شود؟ به جز انجام وظايف دينی شان ديگر ممکن است اين افراد چه خطری ايجاد کنند؟برای اين واقعيت دلايل اثباتی زيادی هست که مسئولان فعلی نظام در پی يک جور انحصارگرايی در حوزه دينی هستند و برای هيچ عقيده ديگر برخلاف عقيده خودشان امکان آزادی بيان و عقيده را فراهم نمی کنند.اين مسئله محدود به مسيحيان نيست بلکه بسياری از دگرانديشان، حتی دگرانديشان مسلمان نيز با اين مشکل مواجه هستند.هر عقيده ای خلاف آنچه قرائت رسمی حکومت از دين است، برای حاکميت غير قابل تحمل است. اينها می بينند که کليسا و مسيحيت با يک استقبال عمومی در سطح جامعه روبروست و اين مسئله باعث نگرانی شان می شود.

اما من فکر می کنم به جای اينکه دوستان ريشه اين مسئله را در کليسا پيدا کنند بايستی در خودشان جست وجو کنند چرا همين نوع رفتارها با کليسا اتفاقن بر محبوبيت آن اضافه می کنيد.من کشيش شهيد ديباج را که سال ها به خاطر ايمان آوردن به مسيح در زندان بودند را به خاطر دارم که می گفتند که دين مسيح به توپ شبيه است، هر چه محکمتر آن را به زمين بکوبی بيشتر به هوا پرتاب می شود. در اين سال ها هر چقدر فشار بر کليسا بيشتر شده، رشد و گسترشش هم بيشتر شده است.Datum:05.06.2012

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------             بروشور منتشر شده در تیرماه 1391
                     نوکیش مسیحی احسان بهروز پس از 105 روز انفرادی از بازداشتگاه مشهد آزاد شد

 

تیرماه1391
این دانشجوی نوكیش مسیحی كه پس از تماس ماموران اداره اطلاعات با ایشان توسط افراد لباس شخصی مجددن بازداشت شد، در طی هشت ماه دوران بازداشت خود ۱۰۵ روز آن را در سلول انفرادی در بدترین شرایط روحی در بازداشتگاه اداره اطلاعات مشهد گذراند


به نقل از گزارشگران آژانس خبری مسیحیان ایران « محبت نیوز»، "احسان بهروز" از نوكیشان مسیحی پس از هشت ماه بازداشت و بی خبری خانواده از وضعیتش در اواخر خردادماه ۱۳۹۱ ( نیمه جون ۲۰۱۲) آزاد شد.

" احسان بهروز" ۲۴ ساله و ساكن شهر مذهبی مشهد است که برای دومین بار پس از تماس ماموران امنیتی وزارت اطلاعات استان خراسان رضوی و با حضور در محل مورد نظر، در اواخر مهرماه ۱۳۹۰ بازداشت و از آنجا به مكان نامعلومی منتقل گردید، طوری كه خانواده و یا دوستان او تا مدتها از بازداشت مجددش اطلاعی نداشتند.

منابع آگاه به محبت نیوز گزارش دادند، " احسان بهروز" پس از بازداشت توسط ماموران لباس شخصی از هشت ماه دوران بازداشت خود، مدت ۱۰۵ روز آن را در سلول انفرادی بازداشتگاه اداره اطلاعات مشهد و در سخت ترین شرایط روحی و جسمی گذرانده و در این مدت از حقوق اولیه یک زندانی که تماس و ملاقات با خانواده و صحبت با وکیل مدافع است برخوردار نبوده.

"احسان بهروز" که داشجوی رشته مدیریت دانشگاه مشهد می باشد از زمان بازداشت مجدد با وجود اینکه یك ماه از آغاز سال تحصیلی می گذشت در مدتی که در بازداشت بود هرگز نتوانست در سر كلاسهای دانشگاه حاضر شود و به این ترتیب سرنوشت تحصیلی او نیز به مخاطره افتاد و با توجه به اینکه نامبرده بدلیل بازداشت طولانی ماهها از دانشگاه و تحصیل دور بوده باعث نگرانی جدی شده كه ممكن است دانشگاه با ادامه تحصیل این نوكیش مسیحی موافق نکند و حتی وی را به دلیل بازداشت و ایمان مسیحی اش، در سال تحصیلی جدید وی را محروم از تحصیل كنند.

پیش از این نیز خانم " فاطمه نوری"، از دیگر نوكیشان مسیحی و دانشجوی رشته هنر در تهران به دلیل ایمان و باورهای مسیحی خود پس از بازداشت توسط ماموران امنیتی در محل سكونت خود در شرق تهران و سه ماه بازداشت در زندان اوین، به مدت یكسال از تحصیل در دانشگاه محروم شد.

جمهوری اسلامی در تازه ترین شیوه در جهت برخورد با نوكیشان مسیحی و مقابله با رشد و گسترش مسیحیت در كشور با تجربیاتی که از برخورد شدید با بهائیان کسب کرده حال به دنبال استفاده از این راههای مشابه در جهت افزایش فشار بر مسیحیان بویژه نوكیشان مسیحی كه از دیگر ادیان به مسیحیت می پیوندند می باشد.

"احسان بهروز" همچنین در كنار تحصیل به جهت تامین كمك هزینه و مخارج دانشگاه خود اقدام به راه اندازی كافی نت ( مركزی برای ارائه خدمات اینترنتی) كرده بود كه پس از بازداشت ایشان توسط ماموران،این مكان به دستور اداره اطلاعات تعطیل شد كه دلیل آن را نیز گویا ایجاد فضا و مكان و ارتباط با دیگر مسیحیان از طریق اینترنت اعلام شده است .

ماموران امنیتی پس از انتقال وی به بازداشتگاه اداره اطلاعات واقع در بلوار وكیل آباد مشهد، با آگاهی از این مطلب كه وی پیش از گرویدن به مسیحیت و همچنین نام ایشان در شناسنامه با پیشوند " سید " آغاز می شود از وی خواستند تا فرم تعهد نامه ای مبنی بر انكار ایمان مسیحی خود را امضا كند كه چون ایشان از این كار ممانعت كرده و حاضر به انجام اینكار نشد نامبرده در همان محل بازداشت شد.

این هموطن مسیحی سرانجام پس از گذشت سه ماه بازداشت و بلاتكلیفی در بازداشتگاه اداره اطلاعات مشهد با صدور حكمی از سوی شعبه ۹۰۱ دادگاه انقلاب مشهد واقع در خیابان كوهسنگی با سپردن وثیقه ۸۰ میلیون تومانی بطور موقت آزاد شد.

Datum:05.07.2012
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------          بروشور منتشر شده در مردادماه 1391کنار مسیح(ماهنامه)مسیحیان ایران آزادی این دو هموطن نوکیش مسیحی از زندان را به فال نیک گرفته اند و برای آن خداوند را شکر گذار هستند،ولی همچنان خواهان آزادی بدون قید و شرط و فوری فرشید فتحی از زندان اوین می باشند.به گزارش شبکه خبری مسیحیان فارسی زبان ، آزادی نورالله قبیتی زاده و احسان بهروز موجی از شادمانی را در بین هموطنان مسیحی در سراسر ایران ایجاد کرد. این دو زندانی مسیحی به مدتهای طولانی در زندانهای کارون اهواز و وکیل آباد مشهد به اتهامات واهی تحت بازداشت بودند.خبر آزادی احسان بهروز دانشجوی نوکیش مسیحی برای اولین بار در اواخر خرداد ماه به دست اف سی ان ان رسید. اما به علت محدودیتهای شدیدی که برای او وخانواده اش توسط مقامات امنیتی و دادگاه اسلامی مشهد ایجاد شده بود ، اف سی ان ان تا امروز از انتشار این خبر خودداری نمود. به گزارش منابع خبری مسیحی از مشهد ، احسان در تاریخ پنج شنبه 25 خرداد (14 ژوئن 2012) پس از 7 ماه بازداشت و تحمل مدت طولانی بازداشت انفرادی عاقبت از زندان آزاد شد.

گزارشها حاکی از آن است که احسان در بخش زیادی بازداشت طولانی مدت خود از داشتن حق تماس با خانواده و دیدار نزدیکانش محروم بوده است. تنها اوایل خرداد ماه بود که خبر رسید مادر احسان با او در زندان ملاقات داشته است. پیش از آن در اردیبهشت ماه خبر وعده آزادی احسان از سوی مقامات دادگاه مشهد به خانواده اش داده شده بود. آن زمان آنها وعده داده بودند که احسان تا یک ماه دیگر آزاد خواهد شد.لازم به یادآوری است که احسان بهروز دانشجوی 24 ساله مسیحی که در رشته مدیریت در دانشگاه مشهد تحصیل می کند ، 17 تیر ماه سال 1389وقتی که همراه با عده دیگری از ایمانداران مسیحی مشهدی عازم شهرستان بجنورد از توابع استان خراسان به منظور دیدار و مشاركت با برخی مسیحیان آن شهر بودند در یك برنامه ریزی از پیش تعیین شده توسط نیروهای امنیتی اداره كل اطلاعات خراسان بازداشت شدند .این عده همگی به بازداشتگاه اداره اطلاعات واقع در بلوار وكیل آباد مشهد منتقل شدند. در آنجا 8 نفر پس ازحدود یک هفته بازجوئی با اخذ تعهد آزاد شدند. اما احسان بهروز به همراه یک زوج مسیحی چون حاضر نشدند فرمهای تعهد را امضا کنند در همان محل در بازداشت باقی ماندند.آن زمان علاوه بر انتصاب اتهام فعالیت مسیحی به همه بازداشت شدگان، برای احسان مشکلات اضافه نیز فراهم شده بود. به احسان که در شناسنامه در جلو نامش کلمه سید قید شده است گفته بودند که به این خاطر مجازات بیشتر و سنگین تری در انتظار اوست.برای احسان در شعبه ۹۰۱ دادگاه انقلاب مشهد واقع در خیابان كوهسنگی تشكیل پرونده شد و هفته های متمادی او را در بازداشتگاه اطلاعات مشهد نگه داشتند تا بالاخره پس از گذشت 3 ماه شعبه رسیدگی کننده به پرونده او در دادگاه انقلاب مشهد قرار بازداشت او را به قرار وثیقه 80 میلیون تومانی تبدیل کرد.پس از تامین وثیقه او را بطور موقت تا زمان رسیدگی به پرونده اش آزاد کردند.این آزادشدن ظاهری تا آذر ماه سال 1390 ادامه داشت. در این مدت احسان بهروز از لحاظ روحی به شدت تحت فشار بود وعده ای دائم مراقب اوبودند. وقتی در آذرماه سال گذشته دوستان احسان متوجه غیبت ناگهانی او شدند پس از مدتی فهمیدند که او دوباره توسط ماموران دادگاه اسلامی احضار و بازداشت شده است.امروز همچنین آژانس خبری مسیحیان ایران گزارش آزادی نورالله قبیتی زاده را منتشر نمود. به گزارش منابع اف سی ان ان ، مسیحیان اهواز تائید کرده اند که این زندانی نوکیش مسیحی روز دوشنبه 26 تیر ماه (16 ژوئیه 2012) پس از بیش از یک سال ونیم اسارت بی دلیل، از زندان کارون اهواز آزاد شده است.دی ماه سال گذشته، مدتی کوتاه پس از حادثه حمله به کلیسای جماعت ربانی اهواز و بازداشت کشیش آن کلیسا و دوتن از خادمان، شایع شد که نورالله از زندان کارون اهواز به دلایل نامشخصی به زندان دستگرد اصفهان منتقل شده است. این زندانی در طی مدت بازداشت طولانی خود که از روز جمعه 3 دی ماه 1389 (24 دسامبر 2010) آغاز شده بود کمتر اجازه ملاقات پیدا کرد و به وکیل نیز دسترسی نداشت.

قبیتی زاده که در زمان بازداشت 47 سال سن داشت یک کارگر زحمتکش باغات میوه دزفول است. او در مورخه فوق، وقتی بازداشت شد که پذیرای10 نفر اعضای یک گروه کلیسای خانگی متشکل از نوکیشان مسیحی شهرهای دزفول و اندیمشک در محل اقامت خود در یکی از باغات شهرستان دزفول بود. این افراد برای برگزاری مراسم تولد عیسی مسیح در آن مکان جمع شده بودند .مهاجمان به این کلیسای خانگی که همگی افراد مسلح بودند با شدت عمل و بد رفتاری از 10 نفر اعضای حاضر بدون ارائه هرگونه مجوز قانونی عکس و اثر انگشت گرفتند و بعد از ثبت مشخصات و بازجوئی آنها را با شرط اینکه در صورت احضار باید فورا خود را معرفی کنند ، چند ساعت بعد آزاد کردند .اما ماموران اطلاعاتی از همان ابتدا " نورالله قبیتی زاده " که مسئولیت جمع را به عهده گرفته بود از بقیه جدا کردند. تا چندین هفته هیچکس از محل اقامت او خبر نداشت. وقتی از او اطلاعاتی به دست آمد که او به زندان کارون اهواز منتقل شده بود.نورالله در شهریور ماه سال 1390 به دادگاهی فاقد خصوصیات یک دادگاه قانونی برده شد و در آنجا شخصی که خود را قاضی دادگاه معرفی می کرد از او خواست که برود فکر کند و به اسلام برگردد.نورالله به دفعات توسط ماموران زندان و بازجوهای پرونده اش برای انکار ایمان مسیحی خود، تحت فشار قرار گرفته است.قبیتی زاده به همراه "فرشید فتحی" آخرین بازمانده های موج بازداشتهای کریسمس 2010 نوکیشان مسیحی بودند. در آن زمان استاندار تهران مرتضی تمدن که اکنون درگیر سر و سامان دادن به پرونده فساد مالی خود میباشد وعده برخورد شدیدتر با مسیحیان بشارتی در ایران را داده بود. حمله به مسیحیان ایران و بازداشتهای گسترده و بدون دلیل آنها در تهران و شهرستانها در سال 1389 وقتی شروع شد که علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی در سفر خود به شهر قم گسترش کلیساهای خانگی و مسیحیت را خطر بزرگی برای نظام جمهوری اسلامی خواند.مسیحیان ایران آزادی این دو هموطن نوکیش مسیحی از زندان را به فال نیک گرفته اند و همچنان خواهان آزادی بدون قید و شرط و فوری فرشید فتحی از زندان اوین می باشند.فرشید فتحی امسال توسط یک دادگاه اسلامی در تهران به تحمل شش سال حبس محکوم شد. وکیل او از دادگاه تجدید نظر درخواست لغو این حکم را کرده است. ولی هنوز از رای دادگاه تجدید نظر خبر تائید شده ای نرسیده است.

Datum:05.08.2012

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

             بروشور منتشر شده در شهریور ماه1391
بار پراکنده شده اند، به دور هم جمع می کنم. من ایشان را از سرزمین بیگانه بیرون خواهم آورد و گرد هم می آورم و به سرزمین خود بازمی گردانم. من ایشان را به سوی کوه ها و جویبارهای اسرائیل رهبری خواهم کرد و در چراگاه های نیکو خواهم چرانید. آنها را در چراگاه های نیکو خواهم چراند و بلندترین کوه های اسرائیل چراگاه ایشان خواهد بود. آنجا در چراگاه نیکو خواهند آرامید و در چراگاه حاصلخیز در کوه های اسرائیل خواهند چرید. من خودم شبان گوسفندانم خواهم بود و مکانی برای استراحت آنان پیدا خواهم نمود. من، خداوند م


اتهام جدید کشیش ندرخانی....
راهزنی و اخاذی...‼‼
یوسف ندرخانی، کشیش مسیحی متهم به ارتداد مجددا در تاریخ ۶ شهریور ماه دادگاهی می شود. یوسف ندرخانی، کشیش مسیحی که از توبه کردن و ترک دین مسیحیت خودداری کرده و مواجه با حکم اعدام است این بار با اتهام جدید ” راهزنی و اخاذی” مواجه است.
اتهام این کشیش مسیحی پیش از این ارتداد و گرویدن به دین مسیحیت بود اما اتهام جدید راهزنی و اخاذی او اولین بار سال گذشته از سوی خبرگزاری فارس مطرح شد. یک منبع موثق نزدیک به پرونده آقای ندرخانی که به دلایل امنیتی نخواست نامش فاش شود امروز به کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفت: «اتهام راهزنی آقای ندرخانی اساسا بی معنی است و او دزد و راهزن نیست. و این اتهام جدیدی است که به دلایل نامعلوم به او وارد شده است.»
یوسف ندرخانی، کشیش ۳۳ ساله ی است که از پدر و مادری مسلمان به دنیا آمده و در سن ۱۹ سالگی به دین مسیحیت گرویده است. او تا قبل از بازداشتش کشیش جماعتی حدود ۴۰۰ نفر از مسیحیان اهل رشت بوده است. حکم اعدام او به جرم ارتداد در تاریخ اول شهریور ۱۳۸۹ توسط شعبه یازدهم دادگاه تجدید نظر استان گیلان تایید شد با این حال در تاریخ ۷ تیرماه ۱۳۹۰ حکم اعدام از سوی دیوان عالی کشور نقض شد اما منوط به توبه آقای ندرخانی شد. این متهم سه جلسه دادگاه از تاریخ سوم تا ششم مهرماه ۱۳۹۰ برگزار داشت. او هم اکنون در زندان رشت به سر می برد.
اتهام اخاذی را اولین بار خبرگزاری فارس روز جمعه ۸ مهر ماه ۱۳۹۰ در خبری عنوان کرد و مدعی شد اتهام یوسف ندرخانی تجاوز و اخاذی های مکرر است. این خبرگزاری به نقل از غلامعلی رضوانی معاون سیاسی امنیتی استاندار گیلان نوشت: «یوسف ندرخانی جرایم امنیتی دارد و خانه فساد دایر کرده بود. این فرد مجرم است و جرم او این نیست که عده‌ای را به دین مسیحیت دعوت کرده است بلکه جرایم امنیتی دارد. حکم اعدام ندرخانی به دلیل جرایم امنیتی صادر شده است.»
محمد علی دادخواه، وکیل این کشیش پروتستان در آن زمان در واکنش به این خبر به کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفته بود: :« اگر ایشان اتهام دیگری در دادگاه دیگری دارند من واقف نیستم. اما ما فقط در خصوص اتهام ارتداد ایشان دفاع کردیم که نباید اعدام شود. اتهامی که داوران دادگاه اعلام کردند و ما به عنوان وکلای ندرخانی در طی جلسات مختلف دادگاه دفاع کردیم ارتداد بود و نه هیچ اتهام دیگری.»
اتهامات جدید مطرح شده این نگرانی را ایجاد کرده است که به دنبال انتقادهای گسترده بین المللی از حکمی که برای آقای ندرخانی صادر شده، با ایراد اتهامات جدید غیرقضایی، مقامات سیاسی قصد اعمال نفوذ در روند این پرونده را دارند که اکنون با تشکیل دادگاه جدید این نگرانی ها بیشتر می شود.
با این حال این منبع نزدیک به پرونده یوسف ندرخانی امروز در گفتگو با کمپین بین المللی حقوق بشردرایران به مدارکی که در دفاعیه او وجود دارد، اشاره کرد و گفت:« در دفاعیه او دستخط آیت‌الله منتظری وجود دارد که ایشان در زمان حیاتشان درباره یوسف ندرخانی به صراحت نوشته بودند ایشان نباید اعدام شود. آقای محمد علی دادخواه وکیل ندرخانی این دستخط را به عنوان یکی از شواهد در پرونده موکلش دارد و همینطور استدلال های قانونی دیگری که ایشان نباید اعدام شوند.»
این منبع موثق به کمپین بین المللی حقوق بشر گفت:« ما مطمئن هستیم که یوسف ندرخانی تبرئه و آزاد خواهد شد. چون تا جاییکه ما متوجه شدیم حتی رییس دادگستری نیز معتقد به اعدام ایشان نیست و فقط قاضی دادگاه اصرار بر اعدام دارد.»
همچنین این منبع موثق به کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران خبر داد که محمد علی دادخواه، وکیل یوسف ندرخانی که از مدتی پیش محروم از وکالت شده در این دادگاه اجازه حضور یافته است. این منبع موثق به کمپین گفت :«از سوی دادگاه ندرخانی دعوت نامه ای برای محمد علی دادخواه فرستاده شده است که می تواند در این دادگاه شرکت کند و همچنان به عنوان وکیلش از او دفاع کند که این امر باعث خوشحالی است چون ندرخانی هیچ وکیلی نداشت و دیگر نمی توانست در این مدت کوتاه وکیل دیگری انتخاب کند. »
محمد علی دادخواه که محکوم به ۹ سال حبس و ۱۰ سال محرومیت از وکالت و تدریس است در تاریخ ۹ اردبیهشت ماه امسال پس از آنکه از سوی قاضی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اجازه ورود به دادگاه موکلش ارژنگ داودی را نیافت به طور کامل از امر وکالت، تدریس، گفتگو و سخنرانی محروم شد. شرکت او در دادگاه یوسف ندرخانی اولین حضور حقوقی او پس از چند ماه به حساب می آید.


Datum:5.09.2012


----------------------------------------------------------------------

           بروشور منتشر شده در مهرماه 1391

در نتیجه، تعمید روح القدس دو چیز انجام می دهد، 1) ما را به بدن مسیح وصل می کند، و 2) شریک در مصلوب شدن مسیح را واقعی می کند. در بدن او بودن یعنی با او در زندگی جدید قیام کردن (رومیان 6 : 4). ما باید از عطایای روحانی خود استفاده کنیم تا بدن بطور صحیح و مرتب همانطور که در 1 قرنتیان 12 : 13 می گوید کار کند. تعمید روح بعنوان پایة اتحاد کلیساست همانطور که در افسسیان 4 : 5 گفته شده است. از طریق تعمید روح القدس با مسیح در مرگ، دفن شدن، و قیامش شریک می شویم و این پایة جدایی ما از قدرت گناه را بنا می کند تا بتوانیم در زندگی جدید ادامه دهیم. (رومیان 6 : 1-10 و کولسیان 2 : 12).و همیشه‌ درباره‌ آنها صحبت‌ كنید خواه‌ در خانه‌ باشید خواه‌ در بیرون‌، خواه‌ هنگام‌ خواب‌ باشد خواه‌ اول‌ صبح‌. , آنها را روی‌ انگشت‌ و پیشانی‌ خود ببندید؛ آنها را بر سر در منازل‌
کشیش ندر خانی از اتهام ارتداد تبرئه و آزاد شد


مسیحیان ایران نگران بودند که حکومت جمهوری اسلامی بخواهد برای انحراف افکار عمومی جهان اتهامات جدیدی علیه ندرخانی مطرح و به او تفهیم نمایند. آنها خواهان رفع همه اتهامات از ندرخانی و آزادی فوری وی بودند.ندرخانی مقابل زندان رشت مورد استقبال همسر و اعضای فامیلش قرار گرفتبه گزارش شبکه خبر مسیحیان فارسی زبان به نقل از خبرگزاریها، امروز شنبه 18 شهریور برابر 8 سپتامبر 2012، محمد علی دادخواه وکیل یوسف ندرخانی اعلام کرد که موکلش در آخرین دادگاه از اتهام ارتداد تبرئه واز زندان رشت آزاد شد.


وکیل مدافع یوسف ندرخانی که خود روز شنبه به رشت رفته بود به رادیو فردا گفت در جلسه روز شنبه دادگاه این کشیش مسیحی از اتهام «ارتداد» تبرئه شد و برای اتهام «تبلیغ علیه نظام» به دو سال حبس محکوم شد و چون وی این مدت را در زندان سپری کرده بود از زندان آزاد شد.یوسف ندرخانی ۳۳ ساله که در سن ۱۹ سالگی به مسیحیت گراییده است، حدود سه سال قبل به همراه همسرش بازداشت شد و دادگاه بدوی در ۲۳ خردادماه سال گذشته آقای ندرخانی را به «ترک دین» و «دعوت سایر مسلمانان به مسیحیت»، «ایجاد یک کلیسای مخفی در خانه خود» و «ابراز مخالفت آشکار با اسلام» متهم کرده بود.در تیر ماه امسال، خانجانی از نزدیکان یوسف ندرخانی که خود یک دگراندیش مذهبی و از پیروان ادوارد برانهایم (واعظ آمریکائی مسیحی غیر تثلیثی) می باشد ، به بی بی سی گفته بود که به یوسف ندرخانی دادگاه دیگری برای تاریخ 18 شهریور امسال ابلاغ کرده اند.


او نگران بود که ممکن است دادگاه اسلامی بخواهد اتهامات جدیدی را به یوسف تفهیم کنند.مسیحیان ایران نیز نگران این بودند که حکومت جمهوری اسلامی بخواهد برای انحراف افکار عمومی جهان اتهامات جدیدی علیه ندرخانی مطرح و به او تفهیم نمایند. آنها خواهان رفع همه اتهامات از ندرخانی و آزادی فوری وی بودند.در مردادماه امسال کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران از قول یک منبع نزدیک به پرونده خبر داد که یوسف ندرخانی،زندانی متهم به ارتداد مجددا در تاریخ ۶ شهریور ماه دادگاهی می شود.


 مطابق این گزارش یوسف ندرخانی، این بار با اتهام جدید ”راهزنی و اخاذی” مواجه می شد. کمی بعد هرانا خبرگزاری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران از قول همسر ندرخانی این خبر را تکذیب کرد.آقای ندرخانی اکتبر ۲۰۰۹ بازداشت شد و براساس قوانین شریعت اسلامی به اتهام ارتداد به اعدام محکوم شد. این قانون اجازه می دهد در صورت ندامت محکوم، حکم لغو شود.بعد از تایید حکم او توسط دادگاه تجدید نظر در سپتامبر ۲۰۱۰ در استان گیلان، وکیل یوسف ندرخانی از دیوان عالی درخواست تجدید نظر کرد.دیوان عالی کشور با بررسی پرونده آن را برای بررسی بیشتر به دادگاه استان گیلان برگرداند.


جامعه جهانی مسیحی و مقامات کشورهای بزرگ جهان بارها خواستار آزادی یوسف ندرخانی از زندان شده بودند.
اعمال‌ خداوند كامل‌ و بی‌نقص‌ است‌ و وعده‌های‌ او پاك‌ و قابل‌ اعتماد! خداوند از كسانی‌ كه‌ به‌ او پناه‌ می‌برند مانند سپر محافظت‌ می‌كند. كیست‌ خدا غیر از خداوند و كیست‌ صخره‌ نجات‌ غیر از خدای‌ ما؟
مزامیر18: 30-31
تاریخ :05/10/2012

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


بورشور منتشر شده در آبان ماه1391
خواست‌ و اراده‌ من‌، سعادتمندی‌ شماست‌ و نه‌ بدبختی‌تان‌، و كسی‌ بجز من‌ از آن‌ آگاه‌ نیست‌. من‌ می‌خواهـم‌ به‌ شمـا امید و آینـده‌ خوبی‌ ببخشم‌. در آن‌ زمان‌، مرا خواهید خواند و نزد من‌ دعا خواهید كرد و من‌ به‌ دعای‌ شما پاسـخ‌ خواهـم‌ داد؛ و اگر با تمام‌ وجـود مرا بطلبیـد مرا خواهید یافت‌. ارمیا29: 11-13
در نتیجه، تعمید روح القدس دو چیز انجام می دهد، 1) ما را به بدن مسیح وصل می کند، و 2) شریک در مصلوب شدن مسیح را واقعی می کند. در بدن او بودن یعنی با او در زندگی جدید قیام کردن (رومیان 6 : 4). ما باید از عطایای روحانی خود استفاده کنیم تا بدن بطور صحیح و مرتب همانطور که در 1 قرنتیان 12 : 13 می گوید کار کند. تعمید روح بعنوان پایة اتحاد کلیساست همانطور که در افسسیان 4 : 5 گفته شده است. از طریق تعمید روح القدس با مسیح در مرگ، دفن شدن، و قیامش شریک می شویم و این پایة جدایی ما از قدرت گناه را بنا می کند تا بتوانیم در زندگی جدید ادامه دهیم. (رومیان 6 : 1-10 و کولسیان 2 : 12).و همیشه‌ درباره‌ آنها صحبت‌ كنید خواه‌ در خانه‌ باشید خواه‌ در بیرون‌، خواه‌ هنگام‌ خواب‌ باشد خواه‌ اول‌ صبح‌. , آنها را روی‌ انگشت‌ و پیشانی‌ خود ببندید؛ آنها را بر سر در منازل‌ خود و بر دروازه‌هایتان‌ بنویسید.
تثنیه6: 4-

فیروز خانجانی کشیش کلیسای ایرانی:

در طول 10روز گذشته حداقل 100 تا 400 نفر از اعضای
کلیسای پروتستان ایران دستگیر شده

مهرماه 1391
گزارشي از باس نیوز:گزارش مي رسد که در ایران تعداد زیادي از پروتستان هاي مسیحي، شامل مسلماناني که به دین مسیح گرویده اند، از زن و مرد دستگیر و زنداني شده اند. فیروز خانجاني،کشیش کلیساي ایران، مي گوید: "به ما گفته شده است که دستکم ۱۰۰ نفردستگیر شده‌اند اما این تعداد شاید به ۴۰۰ نفر هم برسد که در طول ده روز گذشته دستگیر شده اند." وي که از مکاني نامعلوم حرف مي زد، روز سیزدهم اکتبر گفت که ماموران وزارت اطلاعات، که وي "گشتاپوي ایران" مي نامیدشان، به زور وارد کلیسا هاي اصفهان، شیراز و تهران شده اند. خانجاني مي گوید: "چیزي که مشخص شده، این است که حکومت مسیحیان پروتستان را دشمن شماره یک خود مي داند. ما نیاز به دعاي فوري داریم."
وي روز جمعه گفت که دستکم پنج عضو کلیساي ایران در شیراز از جمله محمد روغن گیر، که همه او را به اسم "برادر وحید" مي شناسند، دستگیر شده است. در کلیساي خانگي وی بیش از ۱۵ نفر گرد هم جمع می‌شدند.
وی در ادامه گفت که ما نگران خواهر رکسانا فروغی هم هستیم که برای دومین بار دستگیر شده است.سایر کسانی که در این یورش دستگیر شده‌اند اسکندر رضایی، بیژن حقیقی، مهدی امرونی و شاهین لاهوتی هستند.گروه مسیحیان ایران اعلام کرده که آن‌ها در بازداشتگاه وزارت اطلاعات بسر می‌برند.خانجانی گزارش ۱۱ اکتبر مبني بر اینکه تعدادي از این افراد به جرم " اقدام علیه امنیت ملي" به پنج سال زندان محکوم شده اند را تایید کرد. برخي از آنان سه هفته است که به زندان رفته اند و در رشت بعضي از این افراد شش سال است که زنداني هستند.ي گفت که نگران وضعیت مسیحیان زنداني است. او افزود: "ما مي دانیم که بسیاري از این افراد به زور مجبور شده اند براي آزاد شدن اعتراف کنند که دیگر به کلیسا نخواهند رفت."قامات ایراني هنوز پاسخي نداده اند.
آخرین گزارش سرکوب در آستانه دادگاه زندانیان زندان عادل آباد شیراز رسیده است که هشت ماه پیش در کلیسایي در شیراز دستگیر شدند.
این پنج نفر از زمان دستگیري به سلول جنایتکاران خطرناک منتقل شده اند و جرمشان "تشکیل گروه هاي غیر قانوني "، "شرکت در مراسم کلیساي خانگي"، "تبلیغ علیه جمهوري اسلامي" و زیر سووال بردن چهره هاي مقدس دین اسلام از طریق مسیحیگرایي" است.
همچنین نگراني هایي درباره سلامتي تعدادي از کشیشان کلیسا ها وجود دارد که پیش از این دستگیر شده بودند، از جمله کشیش بهنام ایراني که به دلیل گرویدن به مسیحیت، در برابر مجازات اعدام قرار دارد.
گفته مي شود که وي مشکلات پزشکي زیادي دارد و دلیل آن بدرفتاري هایي است که در زندان با وي شده است.
برخلاف گزارش هایي که قبلامنتشر شده بود، دستکم صدهزار مسیحي پروتستان در ایران وجود دارد.تاریخ : 05/11/2012

--------------------------------------------------------------

           بورشور منتشر شده آذر ماه 1391


بار پراکنده شده اند، به دور هم جمع می کنم. من ایشان را از سرزمین بیگانه بیرون خواهم آورد و گرد هم می آورم و به سرزمین خود بازمی گردانم. من ایشان را به سوی کوه ها و جویبارهای اسرائیل رهبری خواهم کرد و در چراگاه های نیکو خواهم چرانید. آنها را در چراگاه های نیکو خواهم چراند و بلندترین کوه های اسرائیل چراگاه ایشان خواهد بود. آنجا در چراگاه نیکو خواهند آرامید و در چراگاه حاصلخیز در کوه های اسرائیل خواهند چرید. من خودم شبان گوسفندانم خواهم بود و مکانی برای استراحت آنان پیدا خواهم نمود. من، خداوند متعال چنین گفته ام.
حزقیال34: 11

آرامش و حیات

خدا شما را دوست دارد و از شما می خواهد که او را بشناسید. به همین خاطر او به شما آرامش و زندگی حقیقی می دهد.حیاتی ابدی.
کتاب مقدس می فرماید:
بخاطر خداوندمان عیسی مسیح ما در آرامش با خدا زندگی می کنیم. (رومیان 1:5)

بار پراکنده شده اند، به دور هم جمع می کنم. من ایشان را از سرزمین بیگانه بیرون خواهم آورد و گرد هم می آورم و به سرزمین خود بازمی گردانم. من ایشان را به سوی کوه ها و جویبارهای اسرائیل رهبری خواهم کرد و در چراگاه های نیکو خواهم چرانید. آنها را در چراگاه های نیکو خواهم چراند و بلندترین کوه های اسرائیل چراگاه ایشان خواهد بود. آنجا در چراگاه نیکو خواهند آرامید و در چراگاه حاصلخیز در کوه های اسرائیل خواهند چرید. من خودم شبان گوسفندانم خواهم بود و مکانی برای استراحت آنان پیدا خواهم نمود. من، خداوند متعال چنین گفته ام.
حزقیال34: 11
بار پراکنده شده اند، به دور هم جمع می کنم. من ایشان را از سرزمین بیگانه بیرون خواهم آورد و گرد هم می آورم و به سرزمین خود بازمی گردانم. من ایشان را به سوی کوه ها و جویبارهای اسرائیل رهبری خواهم کرد و در چراگاه های نیکو خواهم چرانید. آنها را در چراگاه های نیکو خواهم چراند و بلندترین کوه های اسرائیل چراگاه ایشان خواهد بود. آنجا در چراگاه نیکو خواهند آرامید و در چراگاه حاصلخیز در کوه های اسرائیل خواهند چرید. من خودم شبان گوسفندانم خواهم بود و مکانی برای استراحت آنان پیدا خواهم نمود. من، خداوند متعال چنین گفته ام.
حزقیال34: 11
بار پراکنده شده اند، به دور هم جمع می کنم. من ایشان را از سرزمین بیگانه بیرون خواهم آورد و گرد هم می آورم و به سرزمین خود بازمی گردانم. من ایشان را به سوی کوه ها و جویبارهای اسرائیل رهبری خواهم کرد و در چراگاه های نیکو خواهم چرانید. آنها را در چراگاه های نیکو خواهم چراند و بلندترین کوه های اسرائیل چراگاه ایشان خواهد بود. آنجا در چراگاه نیکو خواهند آرامید و در چراگاه حاصلخیز در کوه های اسرائیل خواهند چرید. من خودم شبان گوسفندانم خواهم بود و مکانی برای استراحت آنان پیدا خواهم نمود. من، خداوند متعال چنین گفته ام.
حزقیال34: 11-
آستانه سال نومسیحی وضعیت نوکیشان مسیحی زندانی 
زندان عادل آباد شیراز وخیمتر از سابق
بنا به گزارش های رسیده به "محبت نیوز"، اکنون 10 ماه از دستگیری جمعی از نوکیشان مسیحی شیراز می‌گذرد. دستگیرشدگانی که دادگاهی 5 تن از آنان پس از 8 ماه انتظار روز دوشنبه مورخ 24 مهر ماه 1391 برابر با ( 15 اکتبر 2012) در محل شعبه 3 دادگاه انقلاب اسلامی شیراز و به ریاست قاضی رشیدی برگزار شد، اما دادگاه بدون صدور رای به کار خود پایان داد و نوکیشان مسیحی، "مجتبی حسینی"، "محمدرضا پرتویی (كوروش)"، "وحید حکانی" ، "همایون شکوهی" و همسر ایشان خانم"فریبا ناظمیان" همچنان بلاتکلیف در انتظار روشن شدن وضعیت خود به سر می‌برند.
از سوی دیگر گفته می شود که " قاضی پرونده به علت وجود اختلاف شدید با وکیل مدافع زندانیان، موکلین و خانواده‌های آنان را تحت فشار قرار داده تا وکیل را عزل کنند. در همین حال "معلق نگه داشتن پرونده و عدم رسیدگی به آن، تغییرات مکرر تاریخ و زمان برگزاری دادگاه به بهانه های متفاوت که نشان از ایجاد فشارهای روحی و روانی ( به مثابه شکنجه) بر زندانیان و خانواده های آنان می باشد ، محدودیت در برقراری تماس های تلفنی ، عدم اجازه مرخصی، نداشتن هرگونه ارتباط با اعضای درجه یک خانواده تنها بخشی از فشارهایی است که جمهوری اسلامی به نوکیشان مسیحی دربند و خانواده‌های آنان تحمیل می کند."
.
در بین بازداشت شدگان مسیحی نیز گویا چهار تن از دگر اندیشان مذهبی وابسته به فرقه ( مسیحیان غیر تثلیثی) که در تاریخ 21 مهرماه 1391 برابر با ( 12 اکتبر 2012) توسط ماموران امنیتی در شیراز بازداشت شدند نیز در این بند در بازداشت بسر می برند .
اگر چه جریان پرونده این افراد هیچ روال قانونی ایی نداشته اما دستگاههای امنیتی و قضایی اتهام این افراد را تشکیل گروههای غیر قانونی ، شرکت در جلسات کلیساهای خانگی، تبلیغ علیه نظام و توهین به مقدسات از طریق تبلیغ مسیحیت عنوان کرده اند .
مقامات جمهوری اسلامی تلاش دارند تا طرح اتهام دینی و اعتقادی را از اینگونه پرونده ها برداشته و برای محكومیت سنگین و رسیدن به اهداف خود به آن رنگ و بوی سیاسی بدهند. و یا با طرح اتهام "توهین به مقدسات" پرونده و حكم آنان را سنگین تر نمایند.
لازم به یادآوری است در مورخ ۱۹بهمن ماه ۱۳۹۰ ( برابر با ۸ فوریه ۲۰۱۲ ) ماموران امنیتی پس از شناسایی و یورش به منزل یكی از نوكیشان مسیحی كه از آن مكان بعنوان كلیسای خانگی یاد می شده جمعی از نوكیشان مسیحی كه به منظور دعا و عبادت در آنجا گردهم آمده بودند را با برخورد و توهین بازداشت نمودند .
با گذشت نزدیک به دو سال پس از نطق سید علی‌خامنه ای در قم - ویدیو - ( 27 مهرماه سال ۱۳۸۹ ) که نقطه آغاز شدیدترین فشارهای امنیتی بر اقلیت های مذهبی به ویژه مسیحیان شد، بسیاری از کليساها تعطيل و بناهای تاریخی متعلق به مسیحیان تخریب شدند و همچنین از برگزاری برخی مراسم کليسايی جلوگيری به عمل آمد ه و نیروهای امنیتی با یورش به منازل نوکیشان حتی از برگزاری مراسم خصوصی دعا و نیایش در کلیساهای خانگی جلوگیری کردند.
گفتنی است آزار و اذیت و اعمال تبعیض علیه اقلیت های دینی در سی ساله گذشته همواره یكی از موارد عمده نقض حقوق بشر توسط حاكمیت بوده است.
حال در آستانه کریسمس بسیاری از هموطنان مسیحی در ایران پشت میله‌های زندان به سر می برند و به خاطر اعتقادات و ایمان مسیحی خود زیر شکنجه و فشارهای روحی، به دور از خانواده‌های خود روزگار می گذرانند.
 


Datum: 05/12/2012

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

                                              بورشور منتشر شده در دی ماه 1391
     
  خداوندا
میدانم که بر ضد تو گناه کردم و مستحق مجازات میباشم اما میدانم که عیسی مسیح، مجازاتی که من شایسته ی آن بودم برخود گرفت تا من بتوانم به وسیله ی ایمان به او آمرزیده شوم ، از گناه خود توبه میکنم و برای نجات فقط به تو اعتماد میکنم.

آمین


آزادی موقت کشیش مسیحی ارمنی "ورویر آوانسیان" از
زندان اوین با قید وثیقه و زمان نامشخص دادگاهبه گزارش شبکه خبر مسیحیان فارسی زبان به نقل از منابع مسیحی در پایتخت، کشیش ورویر آوانسیان امروز پنج شنبه 21 دی ماه ( 10 ژانویه 2013) پس از 14 روز بازداشت بدون تفهیم اتهام به طور موقت و با قید وثیقه از زندان اوین در تهران آزاد شد و به سلامت نزد خانواده اش برگشت.
منابع خبری به اف سی ان ان گفته اند که وضع جسمانی او خوب است و ایشان اکنون در منزل شخصی خود به سر می برند. دلایل بازداشت و اتهامات وارده به این کشیش پروتستان هنوز مشخص نشده است. برای سپردن وثیقه از سند مالکیت ملکی استفاده شده است. اکنون وی باید منتظر اعلام زمان تشکیل دادگاه بماند.
Interim Pastor Freedom christlichen Armenier "Verveer Avanesian" der
Evin-Gefängnis auf Kaution und ein Gericht ungewiss
Nach den " Farsi Christian News Network " Zitate aus christlichen Quellen in der Hauptstadt"Verveervanesian"Heute Donnerstag (10. Januar 2013) Nach 14 Tagen Haft ohne Anklage vorübergehend auf Kaution aus dem Evin-Gefängnis in Teheran veröffentlicht und wurde sicher zu ihrer Familie zurückgekehrt.Quellen haben CNN dem FBI, dass sich ihr Gesundheitszustand gut ist und sie nun in ihrem eigenen Zuhause leben. Der vangelische Pfarrer für die verhaftet ist unbekannt. Eigentum an der Immobilie ist für die Kaution verwendet. Jetzt wird er für das Zeitfahren zu warten.

 Datum: 05.01.2013
برشور منتشر شده در بهمن ماه سال 1391

یک چیز از خداوند خواستم و آن را خواهم طلبید ، که در تمام ایام عمرم در خانه خداوند ساکن باشم تا جمال خداوند را مشاهده کنم و در هیکل او تفکر کنم، زیرا که در روز بلا مرا در سایبان خود نهفته و در پرده خود مرا مخفی خواهد داشت و مرا بر صخره بلند خواهد ساخت. مزمور 27 آیات 4/5

آمین
واکنشها به حکم هشت سال زندان برای سعید عابدینی  نوکیش مسیحی ایرانی – آمریکائی و اتهامات واهی  


بهمن ماه 1391
مسیحیان ایران معتقدنداین یک حکم ناعادلانه است. آنها می گویند که مطابق هیچکدام از قوانین جمهوری اسلامی جمع شدن در خانه ها برای پرستش خداوند نیاز به مجوز ندارد و تشکیل کلیسای خانگی غیر قانونی نیست:به گزارش شبکه خبر مسیحیان فارسی زبان به نقل از خبرگزاریها، "ناصر سربازی" وکیل سعید عابدینی نوکیش مسیحی زندانی در ایران گفته که روز یکشنبه 8 بهمن 1391 (27 ژانویه 2013) به شعبه 26 دادگاه انقلاب احضار شده است و حکم هشت سال زندان موکلش به او ابلاغ گردیده.
او به خبرگزاری ایسنا گفته است که سعید نیز در تاریخ مذکور از زندان به محل دادگاه آورده شده بود و در جریان حکمش قرار گرفت. به گفته این وکیل مدافع، دادگاه انقلاب اسلامی سعید عابدینی نوکیش مسیحی را در مورد اتهام تشکيل و راه‌اندازی کليساهای خانگی به قصد برهم زدن امنيت ملی مجرم شناخته، او را به ۸ سال حبس تعزيری محکوم نموده است.
وکيل مدافع عابدينی اضافه کرد که در مهلت قانونی نسبت به رای صادره اعتراض خواهد کرد.ناصر سربازی همچنین در مورد آزادی موکلش نيز گفت: وثيقه ارائه شده برای آزادی موکلم فعلا مورد پذيرش قرار نگرفته است و همچنان پيگير آزادی‌ او هستم.
انتشار خبر برگزاری دادگاه در هفته گذشته واکنش "نغمه عابدینی" همسر این کشیش آمریکائی - ایرانی را در پی داشت. اولین بار او بود که به خبرگزاری "آسوشیتد پرس" گفت: مقام‌های جمهوری اسلامی «قصد آزاد کردن او را ندارند» و خبر احتمال آزادی او «تنها یک بازی برای ساکت کردن رسانه‌های بین‌المللی است». او افزوده بود : «تا زمانی که کشیش عابدینی صحیح و سالم به آمریکا بازنگردد ما نمی‌توانیم قول‌هایی که رژیم ایران مبنی بر آزادی او و بازگشتش به خانواده می‌دهد را باور کنیم.»
روز جمعه گذشته کاخ سفيد واشينگتن و وزارت امور خارجه آمريکا در بيانيه هایی ايران را بدليل زندانی کردن کشيش سعيد عابدينی ، آمريکایی ايرانی تبار، محکوم کردند و خواستار آزادی فوری او شده بودند.
ويکتوريا نولند ، سخنگوی وزارت امور خارجه و جی کارنی، سخنگوی کاخ سفيد در ديدارهای جداگانه ای که با خبرنگاران داشتند از نگرانی عميق دولت آمريکا و تلاشها برای آزادی سعيد عابدينی خبر دادند. سخنگوی کاخ سفيد گفت : ما از همه امکاناتمان ، چه داخلی و چه بين المللی بهره خواهيم گرفت تا کشيش عابدينی نزد همسر و فرزندانش بازگردد.
به گزارش رويترز، وزارت خارجه آمريکا در آخرین ساعات روز یک شنبه در بيانيه‌ای محکوميت «سعيد عابدينی» کشیش ایرانی - آمریکایی به هشت سال زندان را محکوم کرد . وزارت خارجه آمريکا با انتقاد از آنچه که نقض مداوم آزادی‌های مذهبی در ايران خواند، خواستار آزادی سعيد عابدينی شد.
امروز در گفتگو به صدای آمریکا خواستار آزادی سعید شد و گفت که از حکومت ایران می خواهد تا به قوانین داخلی خودشان و اصول حقوق بشر احترام بگذارند و بگذارند که همسرش نزد او و دو فرزند 4 و 6 ساله شان برگردد.

آمین

Datum. 05/02/2013
-----------------------------------------------------------------------------------
بورشور منتشر شده اسفند ماه سال 1391
«قبل از آنکه به تو هستی بخشم، تو را برگزیدم، و قبل از آنکه به دنیا بیایی، تو را انتخاب کردم تا پیام‌آوری برای تمام ملّتها باشی.»

ارمیا 1:5

بازداشت خود سرانه دو نوکیش مسیحی در تهران


به گزارش « محبت نیوز» به نقل از منابع آگاه ، مامورین امنیتی لباس شخصی دو تن از نوکیشان مسیحی به نام های « شهرزاد - ی » و « سام - ص» را در تهران بازداشت نمودند.

گزارش‌های رسیده حاکی است، ماموران امنیتی در ساعت 11 صبح روز چهارشنبه مورخ 20 دی ماه سال 1391 برابر با (نهم ژانویه 2013)، بطور هم زمان به خانه های این دو نوکیش مسیحی مراجعه و اقدام به بازداشت این افراد کردند.

خانم "شهرزاد " 25 ساله و آقای " سام " 27 ساله از ساکنین غرب تهران می باشند که ماموران امنیتی لباس شخصی در اقدامی خودسرانه و بدون نشان دادن مجوز از سوی دستگاه قضایی با ورود به منازل این افراد، اقدام به تفتیش و بازرسی آن مکان نموده و برخی از وسایل شخصی آنان از جمله؛ لپ تاپ، تعدادی کتب و جزوات مسیحی، سی دی سرودهای پرستشی مسیحی ، دوربین عکاسی و ... را ضبط و با خود بردند.

لازم به یاد آوری است که نیروی نظامی و انتظامی بدون داشتن حکم قضایی و کارت شناسایی معتبر حق ورود به خانه و منزلی را ندارند! یعنی تنها داشتن لباس نظامی یا انتظامی و پلیسی و حتی داشتن بی سیم، اسلحه و ماشین پلیسی دلیلی بر مجوز ورود به منزل و خانه کسی نمی شود. ماده نهم از مواد 30 گانه اعلاميه جهاني حقوق بشر به موضوع منع بازداشت‌های خودسرانه اختصاص پيدا كرده است.

گفته می شود این دو نوکیش مسیحی پس از دستگیری توسط ماموران لباس شخصی به بازداشتگاه اوین منتقل شدند و تا مدتی نیز اجازه هیچگونه تماسی با خانواده های خود را نداشته اند. بی خبری مطلق از وضعیت این افراد باعث ایجاد موجی از نگرانی در میان خانواده ها گردید .

مراجعات مکرر والدین این دو نوکیش مسیحی به مراکز امنیتی و قضایی برای پیگیری از وضعیت سلامت فرزندانشان موجب آن شد تا برخی افراد مسئول ضمن تهدید و هشدار به خانوادهها خواستار سکوت در این باره شدند.

"سام و شهرزاد" پس از باداشت و هفته ها بی خبری طی تماس تلفنی کوتاهی با خانواده هایشان ضمن آگاهی از وضعیت خود ، خبر از تداوم بازداشت خود دادند.
تاریخ: 2013.05.03
-------------------------------------------------------------

بورشور منتشر شده فروردین ماه 1392

 عیسی فرمود: پس آنچه شما می خواهید دیگران برایتان بکنند ، شما آن را برای دیگران بکنید.
                                                    متی 12:7

نامه  تکان دهنده کشیش بهنام ایرانی از داخل زندان
کشیش بهنام ایرانی زندانی زندان ندامتگاه مرکزی کرج در سال ۱۳۸۵ بخاطر فعالیت‌های کلیسایی‌اش به اتهام برگزاری مراسم دعا و پرستش در خانه و بشارت دادن افراد دستگیر و چندین ماه را در بازداشت به سر برد تا اینکه به قید وثیقه از زندان آزاد شد.
در ۴ اسفند ماه ۱۳۸۶، شعبه ۳۰ دادگاه تجدید نظر تهران، وی را به اتهام "اقدام علیه امنیت ملی" به پنج سال حبس تعلیقی محکوم نمود.
مأمورین امنیتی پس از آن در ۲۵ فروردین ۱۳۸۹ به منزل ایشان در کرج هجوم برده و با بدرفتاری و ضرب و شتم وی را بازداشت نمودند.
اینبار در دادگاه بهنام ایرانی را به اتهام "تبلیغ علیه نظام" به ۱ سال حبس تعزیری محکوم نمودند و به همین دلیل ۵ سال حبس تعلیقی قبلی نیز به مورد اجرا در آمد.
حبس ۱ ساله وی در دادگاه تجدید نظر به ۸ ماه تقلیل پیدا کرد و با این حساب وی باید ۵ سال و ۸ ماه را در زندان سپری نماید.
در زیر نامه‌ای از این زندانی نوکیش مسیحی را که در اختیار خبرگزاری هرانا قرار گرفته را می‌خوانید:
من کشیش بهنام ایرانی متولد ۲ دی ماه ۱۳۴۷ برابر ۲۳ دسامبر ۱۹۶۹ از کشور ایران هستم که مدّت دو سال است به اتهام تبلیغ علیه نظام حکومت اسلامی ایران در طی هجوم مسلحانهٔ مأموران وزارت اطلاعات به یک جلسه عبادتی خانگی مورد ضرب و شتم قرار گرفتم و پس از دستبند خوردن، تحت الحفظ به بازداشتگاه وزارت اطلاعات و زندان رجایی شهر کرج موسوم به بند سوم، منتقل شدم و در حال حاضر در زندان ندامتگاه مرکزی کرج در ۳۵ کیلومتری شهر تهران متحمل حبس هستم.
آنچه که در این گزارش ارائه می‌گردد تنها سخن حال من نیست، بلکه فرا‌تر از آن شرایطی است که همهٔ مسیحیان فارسی زبان و به عبارتی کلیهٔ مسیحیان در این کشور تجربه می‌کنند.
اسارت اینجانب در زندان حکومت اسلامی ایران، اسارت یک شخص نیست، بلکه اسارت یک تفکر است، اسارت یک اندیشهٔ مسیحی است، اسارت یک اعتقاد است، اسارت آزاد اندیشی مذهبی است، اسارت حداقل حقوق یک بشر است، اسارت حدی است که خداوند به انسان بخشیده تا انتخاب کند و خود مسئول انتخاب خویش در حضور پروردگار باشد.
من به صرف اینکه یک مسیحی هستم و تنها به دلیل اینکه با هم کیشان خویش در منازل شخصیمان جمع می‌شدیم و طی مراسم عبادتی به نیایش خداوند می‌پرداختیم و به صرف اینکه مسئولیت روحانی این افراد با من بود، در زندان حکومت اسلامی ایران مبحوس هستم.
حبسی که بدون ارائهٔ هیچ دلیل محکمه پسند که وجاهت قانونی داشته باشد به آن محکوم شدم. اگر آنگونه که ادعا می‌شود در این کشور آزادی مذهبی وجود دارد و اقلیت‌های مذهبی در انجام مراسم عبادی خود ممنوعیت ندارند پس چرا در برگزاری مراسم عبادی و پاسخ به سؤالات مشتاقان شناخت مسیحیت جرم است؟ و اگر این جرم است پس اقلّیت‌های مذهبی در چه زمینه‌ای آزادی دارند؟ و من و امثال من چرا در زندان هستیم؟ و چرا من به پنج سال و هشت ماه حبس محکوم شدم؟ ما از چه قسمتی از حقوق تجاوز کردیم که تبلیغ علیه نظام تعریف شده است؟
من دختری یازده ساله و پسری پنج ساله دارم. دو سال است که نتوانسته‌ام پاسخگوی نیاز‌های روحی و عاطفی آنان و همچنین همسرم در عنوان یک پدر و یک همسر باشم.
وقتی در یک ملاقات پسرم را دیدم مرا به جای پدر مرا آقا خطاب می‌کرد و می‌گفت: "آقا برای من ماشین می‌خری؟"
او از من می‌پرسید: "آقا شما پدر من هستید؟" و اشک‌های همسرم جاری شد. خوب سؤال من این است: قیمت این اشک‌ها چقدر است؟ قیمت این فاصله میان پدرو پسر چقدر است؟ دخترم در آستانهٔ ورود به دوران جوانیست. موقعی که بیشتر از هر زمانی به وجود یک پدر در کنار خود نیازمند است. در حمله‌ای که چند سال پیش مأموران وزارت اطلاعات به منزلم داشتند و مرا در مقابل دیدگان همسرم و دخترم دستگیر کردند دخترم آنچنان آسیبی دید که تا شش ماه وسایل شخصی خود را پنهان می‌کرد که مبادا مأموران اطلاعاتی آن‌ها را توقیف کنند.
و سؤال باز هم اینجاست که هزینهٔ این خسارات روحی و عاطفی که به ساختار خانواده هر کدام از ما مسیحیان که محبوس می‌شویم وارد می‌گردد را با چه میزانی می‌توان سنجید؟ حکومت اسلامی ایران این خسارات را چگونه می‌تواند پرداخت کند؟
مجامع و سازمان‌های حقوق بشری کمتر از این چشم انداز، به نقض حقوق بشر در این کشور پرداختند. هزینهٔ محرومیت یک فرزند از پدرش، یک همسر از شوهرش برای هر روز چقدر است؟ فشار‌های روحی و عاطفی و مسئولیت‌های سنگینی که در خلأ حضور من متوجه خانواده‌ام شده است را با چه میزانی می‌توان ترمیم خسارت کرد؟ اینکه مسئولیت اجتماعی من چندان مساعد نیست، اینکه زندان‌های این کشور چند برابر ظرفیتشان زندانی دارند، اینکه در یک اتاق بیست متری چهل نفر انسان زندگی می‌کنیم، اینکه فشار‌های روحی و روانی در فضای این زندان‌ها زیاد است، اینکه وضعیت بهداشتی و غذایی مساعد نیست، مطالب همیشگی هستند. امّا اینکه به چه حقّی یک سیستم تصمیم می‌گیرد که برای خودش تمام امتیازات مذهبی و فرصت‌های اجتماعی، حقوقی و فرهنگی را قائل شود اما پیروان یک اقلیت دیگر و به طور خاص مسیحیت را هم در چهارچوب زندگی شخصی و خانوادگی وهم در چهارچوب جامعهٔ مذهبی‌اش زیر فشار قرار دهد، رفت و آمد‌های آن‌ها را کنترل کند و شرایط زندگی را برایشان پر فشار و امنیتی کند و دچار اختلال بنماید، مطلبی دیگر و خسارتی غیر قابل جبران، نیازمند توجه و یافتن یک پاسخ دقیق است.
قیمت محرومیت من و خانواده‌ام، همسر و فرزندانم، هم کیشانم و همچنین محرومیت خانواده‌ام از دیدن من، از زندگی با من، از برخورداری محبت پدری و همسری و همچنین حد اقل حقوق معنوی‌ام چقدر است؟ این را تایین کنید و به دنیا اعلام بنمایید. با تشکر
کشیش بهنام ایرانی، ۲۸ اسفند ماه سال ۹۱ شمسی
برابر ۱۸ مارچ ۲۰۱۳
زندان ندامتگاه مرکزی کرجتاریخ: 05/04/2013
--------------------------------------------------------------
            بورشور منتشر شده اردیبهشت ماه 1392
 خداوندا

هزاران باراز تو تشکرمی کنم،برای اینکه تو خداوند زنده هستی،تو خداوند عمل کننده هستی،تو هرگز فرزندانت را ترک نکردی، نمی کنی و نخواهی کرد ،تو تمامی درد بشر را بر روی صلیب بر دوش رفتی، درد،بیماری،بی وفایی،ضرر وآسیب،... هیچ یک نمی تواند مرا از محبت تو جدا کند زیرا تو گفتی در وادی تاریک مرگ نیز با تو هستم

بازداشت دو بانوی نوکیش مسیحی هنگام نیایش در منزلشانبنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سمیه بختیاری و روناک سماوات به ترتیب در تاریخ چهارشنبه ۴ اردیبهشت ماه و پنج‌شنبه ۵ اردیبهشت ماه سال جاری بازداشت شدند.

این دو نو کیش مسیحی در منازل شخصی خود بصورت دوره‌ای، جلسات دعا و نیایش را برای نوکیشان مسیحی برگذار می‌کردند.

یکی از نوکیشان مسیحی که خواست نامش فاش نشود در مورد برخورد نهادهای امنیتی ایران با موضوع کلیساهای خانگی به گزارشگر هرانا گفت: "بتازگی برخورد‌ها با نوکیشان مسیحی و کلیساهای خانگی در ایران فزونی یافته است، اما این اقلیت مذهبی به دلایلی مایل به گزارش نمودن و خبری کردن ظلم‌ها و موارد نقض حقوق بشری که در موردشان اتفاق می‌افتد نمی‌باشند."

وی همچنین ادامه داد: "مسئله عدم استفاده از ابزار رسانه و سکوت خبری یک مشکل فرهنگی در جامعه نوکیشان مسیحی ایران است که باعث فشارهای بیشتر نهادهای امنیتی بر ایشان گشته و باید برطرف گرددZwie Christian Damen verhaftet beim Beten in ihre heimat

 Berichten zufolge die News-Organisation Human Rights Aktivisten in Iran; HERENA; S. Bakhtiari und die himmlische Ronak am Mittwoch, 4. und Donnerstag 5. Mai wurden im Mai dieses Jahres festgenommen.
Die neue Christentum in ihren eigenen vier Wänden regelmäßig wurden Gebetstreffen für Christian Konvertiten statt.
Ein Christ, der Anonymität für Sicherheitsbehörden im Umgang mit dem Thema Hauskirchen im Iran aufgefordert, Menschenrechte, sagte Reportern: "Just Deal mit Haus Kirchen und christlichen Konvertiten im Iran hat sich erhöht, aber die Minderheit aus religiösen Gründen oder melden möchten Zlmha und Menschenrechtsverletzungen in den Nachrichten darüber nicht passiert. "
Er fuhr fort: "Das Schweigen der Medien und einem kulturellen Problem, was den Druck auf die iranische Christ wandelt die meisten von ihnen haben die Sicherheit und sollten beseitigt werden."

Datum:05.05.2013


--------------------------------------------------------------

برشور خرداد ماه 
بازداشت 3 نوکیش مسیحی در اصفهانبه گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر،  محمدرضا فرید، سعید صافی و حمیدرضا قدیری، از اعضای کلیسای خانگی استان اصفهان، روز چهارشنبه هشتم خرداد ماه ۹۲، توسط ماموران امنیتی بازداشت و به محلی نامعلوم منتقل شدند.این گزارش می افزاید: بعد از ظهر روز چهارشنبه، هنگامی که تعدادی از نوکیشان مسیحی جهت مراسم نیایش در منزل آقای قدیری گردهم آمده بودند، ماموران لباس شخصی مجهز به سلاح و بیسیم، با ورود ناگهانی و خشونت آمیز به آن محل، اقدام به تفتیش محل، ضبط کتب و سی دی های موجود و همچنین برخورد اهانت آمیز با آنان نمودند.
ماموران پس از سوال و جواب از حاضران در محل، اقدام به بازداشت و انتقال محمدرضا فرید، حمیدرضا قدیری و سعید صافی کرده و ضمن ضبط کارتهای شناسایی دیگر حضار در محل، به آنها هشدار داده اند که از اطلاع رسانی پیرامون این دستگیری خودداری کنند.هنوز از محل بازداشت و وضعیت این نوکیشان مسیحی خبری منتشر نشده و پیگیری خانواده ها و دوستان این بازداشت شدگان، بی نتیجه مانده است.
Sicherheitsbehörden festgenommen Drei christliche Konvertiten in Esfahan

In ihrer jüngsten Angriff auf Christen, die iranischen Sicherheitsbehörden drei christlichen Konvertiten in Esfahan verhaftet. Dies geschah kurz nach der Festnahme von einem der Chefs des Zentralverbandes AOG Kirche in Teheran und die Schließung der Kirche.Mohanat News - Das islamische Regime im Iran verbringt jährlich Millionen von Dollar aus ihrem Haushalt zu islamische Urteil zu erweitern. Aber heute, trotz Investition eine große Menge an Ressourcen, ist das Regime vor rasante Wachstum des Christentums unter den iranischen Jugend. Als beunruhigt, sehen das Regime nur eine Alternative vor sich, und das ist imposant Druck auf Kirchen und Christen, mit Absicht, Kirchen und Christen verfolgen zu schließen.Nach Mohabat Nachrichten, den jüngsten Berichten hervor, dass drei christlichen Konvertiten in Esfahan verhaftet.Die Christen verhaftet sind Mohammad Reza-Farid, Saeed Safi, und Hamid Reza-Ghadiri.Es wird berichtet, dass diese christlichen Konvertiten Mitglieder einer Hauskirche in Esfahan waren. Der Vorfall ereignete sich am 29. Mai 2013 beginnen.Diese Christen verhaftet wurden sofort an einen unbekannten Ort übertragen. Es gibt keine Informationen über ihren Gesundheitszustand.Der Bericht stellt auch fest, dass diese drei christlichen Konvertiten hatte Hamid Reza-Ghadiri Haus zum Gottesdienst versammelt.Die Sicherheitsbehörden gewaltsam in das Haus, verhafteten die christliche Männer und ergriff ihre ID-Karten. Die Behörden warnten auch sie nicht zu ihrer Verhaftung bekannt zu machen.Mohammad Reza-und Farid Safi Saeed sind afghanischen Christen. Sie waren auch Administratoren von einer christlichen Blog als "Nejat-e-Ma" (Our Salvation) bekannt. Ihr Blog wurde vom iranischen Cyber-Polizei vor ihrer Verhaftung blockiert.

Datum:05.06.2013----------------------------------------------------------------
بورشور تیر ماه


 
گزارش جدید کمپین حقوق بشر درباره بازداشت اصفهان


منبع کمپین خاطرنشان کرده  که طی چند هفته گذشته، پیگیری ها و مراجعات خانواده ها و دوستان  بازداشت شدگان  اخیر اصفهان به مراجع قضایی، نهادهای امنیتی و مراکز انتظامی بی نتیجه مانده است و کسی حاضر نیست بگوید که آنها را کجا نگه می دارند.

به گزارش شبکه خبر مسیحیان فارسی زبان به نقل از سایت کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران، با گذشت بیش از یک ماه از بازداشت سه تن از نوکیشان مسیحی در اصفهان، وضعیت آنان همچنان نامعلوم بوده و از سرنوشت آنان خبری در دست نیست. منابع کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گزارش داده اند که از زمان دستگیری محمدرضا فرید، سعید صافی و حمیدرضا قدیری، در هشتم خرداد ۹۲، مراجعات مختلف خانواده آنان به مراجع قضایی و انتظامی برای پیگیری وضعیت آنان نتیجه ای در بر نداشته و همچنان اطلاعی در خصوص دلیل دستگیری و نیز شرایط نگهداری آنها و اتهامات وارد شده وجود ندارد.محمدرضا فرید، سعید صافی و حمیدرضا قدیری، در جریان یورش ماموران لباس شخصی به منزل فردی به نام حمیدرضا قدیری، در حالیکه گروهی از نوکیشان مسیحی در حال نیایش و مراسم مسیحی بودند، بازداشت و از آن محل منتقل شدند.بنا به گزارش ها، ماموران برخورد خشونت باری با حضار داشته و همزمان با بازداشت فرید، قدیری و صافی، کارتهای شناسایی و هویت تعدادی از دیگر نوکیشان مسیحی حاضر در کلیسا را ضبط کرده و طی هفته های اخیر با تعدادی از آنان تماس برقرار کرده و در مورد سه فرد بازداشت شده از آنان سوالاتی مطرح کرده و آنها را با تهدید به بازداشت، وادار به پاسخگویی کرده اند.منبع کمپین خاطرنشان کرده است که طی چند هفته گذشته، پیگیری ها و مراجعات خانواده ها و دوستان این بازداشت شدگان به مراجع قضایی، نهادهای امنیتی و مراکز انتظامی بی نتیجه مانده است. محمدرضا فرید و سعید صافی که از نوکیشان مسیحی افغانستانی است، هر دو از گردانندگان وبلاگ «نجات ما» بودند، که توسط «کار گروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه»، مسدود شده است.کمپین بین المللی حقوق بشر در ادامه گزارش خود نوشته است که فشار بر نوکیشان مسیحی و مسیحیان تبشیری (ایوانجلیست) طی ماههای اخیر مجددا افزایش یافته، و علاوه بر بازداشت تعدادی از آنان، کلیساهای پذیرنده فارسی زبانان نیز با فشار وزارت اطلاعات تعطیل شده اند. چندی پیش همچنین کشیش روبرت آسریان، از رهبران شورای کلیسای جماعت ربانی در تهران، حین اجرای مراسم دعا توسط نیروهای امنیتی و لباس شخصی رژیم جمهوری اسلامی بازداشت شد. همان زمان نیز کلیسای قدیمی فارسی زبان پروتستان تهران با عنوان «جماعت ربانی مرکز» تحت فشار ماموران اطلاعات تعطیل شد.در پایان گزارش اضافه شده است که تعقیب، آزار، ارعاب، بازداشت، صدور احکام قضایی سنگین برای مسیحیان بویژه نوکیشان مسیحی فارسی زبان ایران در نظام جمهوری اسلامی سالیان است که توسط ماموران رسمی و غیر رسمی حاکمیت در حال انجام می باشد و بارها موجب اعتراض نهادهای دینی و حقوق بشری جهان قرار گرفته است.

 Neuer Bericht über die Human Rights Campaign von Verhaftungen
 
Juli 1392

Überweisungen an Familien und Freunde der Inhaftierten an die Justiz, haben Sicherheitsbehörden und Polizeistationen nicht schlüssig. Mohammad Farid und S. Leach, der einen afghanischen Konvertiten Christian heißt, sowohl der Betreiber des Blogs "hat uns gerettet", waren die "Arbeitsgruppe Instanzen strafbaren Inhalt" blockiert. Setzt seinen Bericht von der International Campaign for Human Rights in der

Evangelische Christen und christliche Konvertiten Druck (Ayvanjlyst) erneut gestiegen in den letzten Monaten und auch einige von ihnen verhaftet, haben Kirchen in Intelligenz Druck Akzeptor in der persischen geschlossen worden. Die Rev. Robert Sryan kurzem war Führer der Assemblies of God Church in Teheran, während des Gebets, von Sicherheitskräften in Zivil und Regime verhaftet.
Datum: 05.07.2013
--------------------------------------------------------------------------------------محمد هادی بردبار به ده سال زندان
 محکوم شد
مرداد ماه 1392

خبرگزاری هرانا – "مصطفی (محمدهادی) بردبار" شهروند نو کیش مسیحی در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم شد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، "مصطفی بردبار" از شهروندان نوکیش مسیحی ساکن رشت طی حکمی که به وکیل وی "شیما قوشه" ابلاغ شده به ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم شد.
این حکم که طی روز جاری ۹ مرداد ماه به وکیل وی ابلاغ شده است، از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی "پیرعباسی" به اتهام "تبانی و اجتماع و شرکت در جلسات کلیسای خانگی" صادر شده است.
وی که متولد سال ۱۳۶۵ خورشیدی است، پس از یورش ماموران امنیتی لباس شخصی به محل گردهمایی جمعی از نوکیشان مسیحی در تاریخ پنجشنبه ۷ دی ماه ۱۳۹۱ که بمناسبت فرا رسیدن کریسمس و سال نو میلادی دورهم گرد آمده بودند، بازداشت شد.
"مصطفی بردبار" پیش از این نیز در سال ۱۳۸۸ در شهرستان رشت به اتهام گرویدن به مسیحیت و حضور در کلیسای خانگی توسط ماموران امنیتی بازداشت شد. وی همچنین از سوی بازپرسی شعبه یک محکوم به "ارتداد" و پس از طی مراحل دادگاهی به قید وثیقه آزاد و این محکومیت نیز به عنوان سابقه کیفری در پرونده ایشان درج شده است.

Christian Clement Mohamad hadi Bordbar zehn Jahre im Gefängnis
  verurteilt


August 2013

HRANA - "M (MH) Clement" neue Bürger in Abteilung 26 des Revolutionären Gerichtshof in Teheran Christentum wurde zu 10 Jahren Haft verurteilt.
Berichten zufolge die News-Organisation Human Rights Aktivisten in Iran, "Mustafa tolerant" Christian Bürger, die in Rasht entschieden, dass sein Anwalt "Shima Qvshh" Benachrichtigung zu 10 Jahren Gefängnis verurteilt wurde.
Das Gebot der Stunde in der Woche vom 9. Juli bis sein Anwalt mitgeteilt wurde, der vorsitzende Richter der Abteilung 26 des Revolutionären Gerichtshof "Pirabasi" angeblichen "Absprachen der Kirche und die Beteiligung der Gemeinschaft" ausgestellt wurde.
Er im Jahre 1365 geboren wurde, ist die Sonne, überfielen die uniformierten Sicherheitsbeamten ein Treffpunkt für eine Gruppe von christlichen Konvertiten am Donnerstag, 7. Januar 1391 anlässlich der Ankunft von Weihnachten und Neujahr gesammelt Dvrhm, wurde verhaftet.
"M. Clement," bereits im Jahre 1388 in der Stadt Rasht, weil sie angeblich zum Christentum konvertiert und wurde in der Kirche verhaftet.
Er wurde auch zu einer Filiale der "Häresie" verurteilt und dann gegen Kaution freigelassen während Prozeß und Verurteilung sowie seine strafrechtliche Verurteilung Datensätze eingefügt werden.
.Datum:05/08/2013
-----------------------------------------------------------------
بورشور منتشر شده شهریور 1392بازداشت سه تن از مسیحیان در کرج

به نقل از گزارشگران « محبت نیوز »، روز چهارشنبه مورخ سی ام مردادماه 1392 برابر با ( 21 آگوست 2013) ماموران امنیتی طی اقدامی سه تن از مسیحیان که دو نفر این افراد از نوکیشان مسیحی فارسی زبان می باشند را در شهرستان کرج بازداشت نمودند .
اسامی این سه تن عبارتند از : "مسعود میرزایی" از نوکیشان مسیحی ساکن کرج ، "سوادا آغاسر" از مسیحیان ارامنه ساکن تهران و همچنین بازداشت مجدد "ابراهیم فیروزی" ساکن رباط کریم .
بنا بر این گزارش، در ساعت سه بعداظهر تاریخ فوق "ابراهیم فیروزی" و "سوادا آغاسر " که به جهت ملاقات و دیدار با "مسعود میرزایی" در دفتر کار ( شرکت بیمه ) ایشان در کرج گردهم آمده بودند، با ورود نابهنگام تنی چند از ماموران امنیتی لباس شخصی هر سه نفر آنان بازداشت شدند .
ماموران لباس شخصی پس از بازداشت این افراد، آنان را به مکان نامعلومی انتقال دادند که تا لحظه انتشار این خبر از محل نگهداری این افراد اطلاع دقیقی در دست نیست .
تاکنون از علت و یا  دلیل بازداشت خودسرانه این افراد توسط ماموران امنیتی نیز گزارشی منتشر نشده است .
گفته می شود طی روزهای گذشته فقط "مسعود میرزایی" و "سوادا آغاسر" اجازه یافتند تا در تماس تلفنی کوتاه خبر سلامتی خود را به خانواده هایشان اطلاع دهند .
همچنین ماموران امنیتی لباس شخصی پس از بازداشت این سه تن به منزل شخصی " مسعود میرزایی" رفته و ضمن تفتیش و بازرسی خانه ایشان برخی از وسایل شخصی نامبرده از جمله کامپیوتر وی را ضبط و با خود بردند .
در پی این رویداد منابع مطلع به « محبت نیوز» گفته اند؛ " ابراهیم" بر اساس گفته خود، بابت حکم یکسال حبس و دو سال تبعید که اخیرن از سوی دادگاه انقلاب به آن محکوم شد قرار بود تا در روز شنبه این هفته خود را به مقامات قضایی معرفی کند که بر همین اساس علت مراجعه " ابراهیم" و "سوادا " به دفتر کار "مسعود" در کرج در واقع فقط یک برنامه دیدار و خداحافظی دوستانه با " ابراهیم " بود.
اکنون با بازداشت مجدد "ابراهیم فیروزی" وی تاکنون تماسی با خانواده خود نداشته و از وضعیت جسمی و محل نگهداری ایشان اطلاعی در دست نیست، که این موضوع با توجه به سوابق و محکومیت اخیر ایشان باعث ایجاد موجی از نگرانی در بین خانواده و دوستان وی شده است .

Drei Christische Person hat  in Isfehan verhaftet

Laut dem Bericht, "Mohabat News", Mittwoch AUGUST dreißigsten gleich 1392 (21. August 2013) Drei Christen während einer Handlung, dass zwei Menschen in der persischen Sprache sind Christian Konvertiten in der Stadt Karaj wurden festgenommen datiert.
Die drei Namen sind: "Masoud Mirzaei" Christian Bewohner von Karaj "Svada Ghasr" der christlichen Armenier in Teheran verhaftet und wieder, "Ibrahim Sieg" Robatkarim Einwohnern.
Laut dem Bericht, das Datum um drei Uhr Bdazhr "Ibrahim Sieg" und "Svada Ghasr" zu treffen und besuchen mit "Masoud Mirzaei" Büroarbeit (Versicherung) in Karaj gesammelt, mit einigen frühen Ankunft Alle drei von ihnen wurden von Sicherheitskräften in Zivil Offiziere verhaftet.
Polizisten in Zivil festgenommen, nachdem sie an einen unbekannten Ort gebracht haben, bis der genaue Zeitpunkt die Nachricht über den Verbleib dieser Personen nicht verfügbar sind.
Bisher zwingt die Ursache oder den Grund für ihre Inhaftierung durch die Sicherheit auch angeblich veröffentlicht wurde.

Datum:05/09/2013

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر