۱۳۹۴ اسفند ۱۳, پنجشنبه

یک نوکیش مسیحی در ساوه بازداشت شد 


         نام بازداشت شده :فریبرز آرزم


اسفند ماه 1394

خبرگزاری هرانا ـ «فریبرز آرزم» نوکیش مسیحی از سوی نیروهای لباس شخصی در ساوه بازداشت شد. او پیشتر نیز به اتهام تبلیغ مسیحیت بازداشت و زندانی شده است.
به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از «محبت نیوز»، در نخستین ساعات بامداد روز دوشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۴ برابر با (۲۲ فوریه ۲۰۱۶) نوکیش مسیحی «فریبرز آرزم» توسط ماموران امنیتی لباس شخصی در منزلش در شهرستان ساوه بازداشت شد.
بنا بر این گزارش ، ماموران امنیتی صبح هنگام با ورود به منزل این نوکیش مسیحی، ضمن بازداشت نامبرده اقدام به بازرسی کامل خانه وی نمودند.
ماموران لباس شخصی پس از بازرسی تعداد چند جلد کتب مسیحی از جمله کتاب مقدس و همچنین برخی لوازم شخصی وی را نیز ضبط و با خود بردند.
ماموران امنیتی پس از بازداشت نوکیش مسیحی فریبرز آرزم، وی را به مکان نامعلومی منتقل کردند. که پیگیری خانواده جهت اطلاع از وضعیت سلامت و محل نگهداری وی تاکنون نتیجه ایی در بر نداشت.
از علت و یا دلیل بازداشت خودسرانه این شهروند مسیحی توسط ماموران لباس شخصی نیز گزارشی منتشر نشده است. اما گفته شده ماموران زمانی که فریبرز را از خانه خارج می کردند به خانواده اش گفته اند که فقط جهت ادای پاره ای توضیحات با توجه به سوابق و فعالیت های مسیحی اش او را با خود می برند. اما از زمان بازداشت وی تا لحظه انتشار این خبر تاکنون خبری از وضعیت وی در دست نیست.
بی خبری از وضعیت سلامت و همچنین محل نگهداری وی باعث نگرانی همسر و ۲ فرزند او شده است.
خانواده «فریبرزآرزم» در طول یک هفته گذشته به دفعات به دادگاه انقلاب و اداره اطلاعات شهرستان ساوه، مراجعه نموده اند. که تاکنون مسئولان پاسخ روشنی به درخواست های آنان نداده اند .
نوکیش مسیحی فریبرز آرزم ۴۸ ساله پیش از این نیز به اتهام «مسیحیت» بازداشت شده بود. وی پس از گذراندن یک سوم حبس قطعی خود به مدت شش ماه در مابین سالهای ۱۳۹۰ و ۱۳۹۱ با دریافت عفو مشروط از زندان آزاد شد.
نظر به سابقه و محکومیت قبلی زندان برای این نوکیش مسیحی و آزادی وی با عفو مشروط این احتمال وجود دارد که وی مجبور به گذراندن بقیه دوران محکومیت خود شود.
لازم به یادآوری است، ” فریبرز آرزم” متاهل و دارای دو فرزند، است، وی نخستین بار در مورخ ۲۵ مهرماه ۱۳۹۰ ( ۱۷ اکتبر ۲۰۱۱) توسط چهار تن از ماموران لباس شخصی در محل سکونت قبلی اش در شهرستان رباط کریم بازداشت شد.
“فریبرز ” پس از بازداشت به مدت ۲۱ روز را در سلول انفرادی و بند عمومی زندان رجایی شهر کرج گذراند و پس از آن برای بازجویی های بیشتر تا زمان آزادی در بند ۳۵۰ زندان اوین بسر برد. آن زمان دادگاه اتهام وی را ارتباط با افراد مبشر مسیحی و همچنین تبلیغ و بشارت آئین مسیحیت اعلام نمود .
سرانجام دادگاه وی را به ۳ سال حبس تعزیری محکوم نمود که این مدت در دادگاه تجدید نظر به ۱۸ ماه حبس قطعی و ۱۸ ماه حبس تعلیقی تبدیل شد. فریبرز پس از گذراندن یک سوم حبس قطعی مطابق قانون، مشمول عفو مشروط شد و در نهایت پس از گذراندن شش ماه حبس و بلاتکلیفی، در مورخ ۲۳ فروردین ماه ۱۳۹۱ از زندان اوین بطور مشروط آزاد گردید.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر